Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Aki középiskola befejéze után...

Aki középiskola befejéze után külföldön tanult tovább milyen a tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés

Még csak 10.-es vagyok,de érdekelne pár dolog,mennyire volt nehéz kijutni?Mennyire volt "idegen"?Tényleg sokkal nehezebb mint itt?Megérte kimmeni?

És ha bárkinek van valami személyes tapasztalata azt is elolvasnám szívesen.: )



2021. szept. 15. 21:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én Ausztriába jöttem egyetemre. Csak most kezdem, szóval az egyetem nehézségeiről nekem nincsenek tapasztalataim, de ez szerintem az egyetemtől és a szaktól is függ. Több ismerősöm is van, aki már itt vanul 1-2 éve. Szerintük nehéz, de tanulással végig lehet csinálni csúszás nélkül. (Ők mind ugyanazon az egyetemen és szakon tanulnak)

Kijitni már nehezebb. Itt nem az érettségit nézik, hanem felvételit kell írnod. Ausztriában van par olyan szak, ahova nem kell felvételi se, arra tuti fel vagy véve. Nekem korona miatt online volt a felvételim és ráadásul sokkal könnyebb volt, mint még korona előtt.

Azért eléggé idegen, viszont számomra nem negatív értelemben. Én kifejezetten élvezem, hogy nem hallok mindenhol magyar szöveget, minden új. Nagyon izgalmas is tud lenni. Bár ez személyfüggő.

Ha van valami kérdésed vagy esetleg Ausztria a cél neked is, akkor nyugodtan írhatsz.

2021. szept. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!