Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet “érdemes” második nyelvnek választani?

Figyelt kérdés

Jelenleg most van a második évem az egyetemen , második nyelvet szeretnék választani.

Fontos kiemelnem, hogy a jövőben mindenképpen külföldön szeretnék élni. Nem az anyagiak miatt , hanem szükségem volna egy új környezetre + egész életemben erre vágytam . Van egy angol C1 - es nyelvvizsgám. A német valamint a spanyol nyelv foglalkoztat. Ezekben látok lehetőséget . Ti mit gondoltok róla? Esetleg aki élt Németországban vagy más országban ahol németül beszélnek mit gondolnak róla? Milyenek az emberek? Befogadóak?

Spanyolországról tapasztalatok?

Úgy látom hogy itthon sokan angol+német nyelven beszélnek, nem veszti igy el a hasznosságàt a német? Milyen lehetőségeket adott nektek a német nyelvtudás?



2021. szept. 26. 17:12
 1/2 anonim válasza:
100%
Szia! Én ugyan fiatalabb vagyok nálad, 16 éves de itt élek a családommal Németország bajor tartományában és szívesen leírom neked a véleményemet. Sokan nem szeretik a német nyelvet, mert túlságosan katonásnak tartják és semmi hangzása nincsen állítólag, és a nyelvtana és igen nehéz. Én viszont nem így látom. Szerintem egy gyönyörű nyelvről beszélünk és épp a megmérettető nyelvtana teszi különlegessé. A spanyolról olyan sok mindent nem tudok elmondani, a bátyám tanulta még régebben 1-2 évig és azt mondta hogy neki nagyon bejön mert szép a hangzása és sok helyen beszélik is. Szóval én azt tudom neked mondani, hogy ha nagyon kitartónak és szorgalmasnak vallod magad, akkor érdemes megpróbálkoznod a némettel, hisz az angol után többnyire ennek van a legtöbb haszna. De tényleg elhivatottnak kell lenned, mert a nyelvtan az valamikor belőlem is kihozza a vadállatot és olyankor üvölteni tudnék. Viszont hogyha nem érzed annyira közel magadhoz a nyelvet, akkor maradj a spanyol mellett. A németekről amit bizton állíthatok az az hogy rendkívűl befogadóak, segítőkészek és barátságosak. Persze itt is vannak seggfejek, szóval semmiképp se azzal a reménnyel gyere ki hogy itt minden ember a szívébe zár. Én imádom a németet, ennek köszönhetően beszélem már kb. C1-es szinten. Itt is járok iskolába ahol angolt tanulunk, de van amelyik suliban angolt és franciát vagy latint tanítanak. Azt ajánlom hogy ha németbe akarsz kijönni, akkor nyelvtudással vagy legalább minimális szókincsel gyere, mert az eleje roppant nehéz. Nem értesz semmit, nincsenek barátaid és egyedül érzed magad, mert az ég világon nem érted hogy miről van szó, miről beszélnek a többiek. Ez nagyon depresszióssá tuja tenni az embert, ezt tapasztalatból mondom neked. Szóval mindenképp ha teheted akkor úgy utazz ki hogy makogsz valamennyit németül és akkor minden sínen lesz. Ha van még kérdésed, nyugodtan tedd fel és én válaszolok :)
2021. szept. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
37%

Nem veszti el a hasznossággát a német.

Európában angol mellé én biztos azt választanám a helyedben. 3 országban hivatalos nyelv, amiből egyik 80 milliós, a térség vezető gazdasága. Másrészt Magyarország is rogyásig van német cégekkel, ahol hatalmas előny. A spanyol kifejezetten tetszik, de messze nem hasznos annyira ezen a földrajzi környéken. Én például egyetemen tanultam német oktatási nyelven 2 évig, most meg olyan cégnél dolgozom, ami Ausztriában is tevékenykedik kis hazánk mellett, illetve a gépeink nagy része német anyanyelvű országból származik, szóval az összes doksijuk németül van, meg a gyártó cégek német anyanyelvű embereivel dealelünk egy csomnószor, szóval olyat kerestek, akinek a végzettsége mellett stabil némettudása van (angolul is tudok, de azt pont lesz.rták).

2021. szept. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!