Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megszeretném pályázni a UWC...

Megszeretném pályázni a UWC ösztöndíját. Milyen gimnáziumokat ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Jászberényi vagyok, és a berényi Lehelt, a szolnoki Széchenyit, vagy a Varga Katalint gondoltam. A felvételinél számít hogy milyen gimibe jártam? Tudom hogy a a Szecska nem a legerősebb, a dráma tagozat miatt jelölném. A Vargáról meg hallok hideget-meleget, van aki azt mondja nagyon szar, van aki azt hogy brutál erős.

De ha bárki bármit tud mondani a UWC felvételijéről, és hogy tényleg a kb 4-500 jelentkezőból csak olyan 15, 20-at vesznek-e fel?



2021. okt. 13. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire aktuális, de egyáltalán nem számít, melyik suliba jártál. Azt érdemes figyelembe venni, hogy milyen iskolán kívüli tevékenységekre van lehetőség az adott suliban. Pl: szakkörök, klubok


A felvételi előtt érdemes részt venni az (online) nyílt napukon, ott sok mindent elmondanak és kérdezésre is van lehetőség. Emellett vannak online workshopok is, ezeken jelenlegi diákok mesélnek a programról. Nagyobb eséllyel indul az, aki részt vesz ezeken az eseményeken. Facebook oldalukon megtalálható minden infó ezzel kapcsolatban.


A felvételin pedig ugye 3 forduló van, minden évben több százan jelentkeznek és a 3. forduló után átlagosan 5-6 ember nyeri el az ösztöndíjat.

2022. szept. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!