Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi alapján választottatok...

Mi alapján választottatok gimnáziumot?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk volt két gimi, ami közül nem tudtatok dönteni, akkor végül melyikbe mentetek? Miért? Mi alapján választottátok azt?


Mert én nem tudok választani egy gimi között, ami egy fővarosban van és más nyelvet beszélnek, vagy egy olyan gimi között, ami itt van, és az osztálytársaim is jönnek ide néhányan.

Abba a gimibe, ami a fővarosban van, lehet, csak egyedül mennék (nem lennének ismerőseim).

Nem tudom eldönteni. Mindkettő mellett vannak jó és rossz érvek is.



2020. okt. 13. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Hosszútávon jobban járnál a külföldi iskolával. Ha lett volna lehetőségem, én biztosan azt választottam volna.
2020. okt. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
en azt valasztottam ami kozelebb can es tobb az ismeros
2020. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tudtam mit akarok tanulni(infó), ezért jelöltem egy gimis képzést és több szakgimit a témában, fontos volt még nekem az utazási idő, kolis nem akartam lenni.

Ezek az Én tapasztalataim, kritikusan álj hozzá, mert lehet neked pont a szöges ellentétük lenne a hasznos:

Utólag belegondolva, akárhova is vesznek fel, biztos vagyok hogy a mostani egyetememen kötök ki. Szaktársaim között vannak bőven az anno megjelölt középsulikból, mindegyiknek megvolt a maga előnye és hátránya. A lényeg, tanulj meg tanulni és beosztani az idődet, nem kell mindenből ötösnek lenni, ha csak nem az a célod.

Manapság kétszer annyi időt töltök ingázással mint középiskolásként, 45 perc vs 1,5 óra, és csak csodálni tudom a volt agglomerációs osztálytársaimat. Magamból kiindulva, a legfontosabb szempont iskolaválasztásnál az utazási idő, hiába volt szinte mindig ülőhelyem a buszokon, az nem minőségi szabadidő, csak mobilon tudtam tanulni. Szerintem egy merev középiskolai rendszerben minél tovább utazol az annál megterhelőbb, még ha nem is feltétlen érzed annak.

Természetesen az iskolai közösség és a tanári kar is rohadt fontos, de azokat nem lehet megjósolni. A régi haverokkal nem kell megszakítani a kapcsolatot, én máig összefutok velük, de egy rohadt jó osztályom és országos szinten is remek tanáraim voltak a vadidegen iskolában.

A nyelvekről pedig: én nagyon boldog vagyok a felfőfokú angolommal, többet használom egy nap mint a magyart, gazdaságpolitikai okokból a büdös életbe nem tanulnék nyelvet, Nekem csak egy púp lett volna a hátamon ha németül is tanulok. Egy nyelvet használni kell és szinten tartani, engem pedig nem érdekelt a nálunk tanítottak közül csak az angol.

2020. okt. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A tábovalabbi suli előnyei számomra:

- nyelvtanulás

- koliban laknék (kiskorom óta koleszes akarok lenni)

- tetszik a suli kinézete


Hátranyai számomra:

- ismeretlenek közt lennék

- a suli bár magyar, de a városban nem magyarul beszélnek, és ez így kicsit ijesztő, bár előbb írtam, hogy nyelvtanulás pozitívum

- nem tudom, hogyan mennek ott a dolgok, fogalmam sincs, mi hol van.


A közelebbi suli előnyei számomra:

- lennének ismerőseim

- közel van hozzá a buszállomás (mert ide is buszozok, de csak 10-15 perc)

- a képek alapján tetszik a suli


Hátrányai:

- megint ugyanazokkal az arcokkal lennék egy osztályban

- ugyanúgy menne minden

- sokan rossz dolgokat mondanak róla, de én még nem voltam megnézni, a vírus miatt el is halasztották a nyitott napokat


Ezeket tudtam összehozni. Így elolvasva, csupa paradoxon van bennem.


Még mesélhettek magatokról! Szívesen olvasom, hogy hogyan éltétek át a gimitek elejét, és hasonlók :)

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2020. okt. 13. 16:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
a távolabbi izgalmasabban hangzik :) én utáltam a 9. et nekem is uj varos uj emberek.... de 10. től már jó volt megszoktam lettek barátaim :) legszebb eveim voltak
2020. okt. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt nehéz választani. Sok embert bírtam a régi osztályomból, de sokat nem. Így úgy döntöttem, hogy egy szerintem számomra megfelelő erősségű, távolabbi gimit választok. Ott meg a nyílt napok voltak a mérvadóak. Ne félj a kolitól. Én egy olyan gimibe mentem, ahol senkit nem ismertem. Most eltelt másfél hónap, és tök sok új barátot szereztem. Szerintem válaszd a távolabbi sulit. Aztán ha nem tetszik, még mindig vissza tudsz jönni a közelebbibe.
2020. okt. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát én átnéztem a szakokat és kiválasztottak a legjobbakat 2-3 suliban. Én azt választottam ahova több ismerős ment. (mondjuk nekem könnyű volt mert itt nálunk Vácon majdnem minden fajta középsuli van)
2020. okt. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!