Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Elfogadják a magyar érettségit...

Elfogadják a magyar érettségit Franciaországban?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, és gondoltam megjelölök egyetemeket egy év kihagyás után Franciaországban, viszont ilyeneket írnak hogy european vagy international baccalaureate, de semmi olyan nincs a honlapon hogy EU-s országoknak az érettségieit elfogadják. (Én egy kozgazdasagi szakgimnáziumban érettségiztem)

Esetleg tudtok csatolni olyan linkeket ahol utána tudok olvasni hogy esetleg van e esélyem jelentkezni az itthoni sima érettségi bizonyítvánnyal, valamint van e nektek tapasztalataitok hogy mennyire nehéz bekerulni meg igy az egész oktatási rendszerrel? Irhattok privát üzenetben. Valamint üzleti iskolákat jelölnék meg.

Köszönöm előre is a segítséget!



2021. okt. 23. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem a kérdésed.


"ilyeneket írnak hogy european vagy international baccalaureate, de semmi olyan nincs a honlapon hogy EU-s országoknak az érettségieit elfogadják"


A baccalaureate az az érettségi. Tehát szerint elfogadják az európai érettségit. Ennyi. Esetleg linkeld be a honlapot, hogy pontosan mit, hol olvastál.

2021. okt. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Itt egy:

[link]


"Nem egészen értem a kérdésed."

Arra gondolok, hogy az egyetem a honlapján nem ír semmiféle konkrétumot hogy egyáltalán elfogadja egy adott ország erettsegiét, meghogy milyen jegyekkel lehet esélyem bejutni, mert nyilván potyára nem foglalkozom azzal az egyetemmel ahova nem sok esélyem lenne bejutni

2021. okt. 23. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:
He?
2021. okt. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

mert szerinted az európai vagy nemzetközi érettségi miért nem fedi le a magyart is? még a köztévé is bemondja minden nap, hogy itt ülünk a fertelmes európai unió közepén... könyörgöm.

amúgy keresd ki a megyédhez tartozó alliance francaiset, ők franciaországhoz tartoznak, majd ott segítenek neked. (csak előbb légy tisztában az alapokkal, eu, érettségi, tudod...)

2021. okt. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nemcsak az érettségimet, de a latin-történelmi egyetemi végzettségemet is elfogadták, úgyhogy egy itteni egyetemen a harmadik ciklusába vettek fel minden probléma nélkül.

A fordítást viszont itt kell elkészíttetni, és nem Magyarországon, hivatásos fordítóval

Ezek nevét minden városházán (mairie vagy Hôtel de Ville) megtalálod egy táblára kifüggesztve.

Ha itt akarsz egyetemre menni, akkor viszont meg kell csinálnod egy nyelvi ellenőrző vizsgát, amelyen minimum 14/20-as eredményt kell elérned.

Nekem egyáltalán nem volt semmilyen nyelvvizsgám, nem is kérték.

Ez a vizsga viszont 18/20-ra sikerült.

2021. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!