Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mekkora lehet a különbség pl....

Mekkora lehet a különbség pl. a német, holland, svájci, francia mérnökképzés és a magyar között?

Figyelt kérdés
Különösen a vegyészmérnök képzésre gondolok, és más ahhoz közeli területekre. Külföldön szeretnék vegyészmérnök vagy biomérnök vagy gyógyszervegyészmérnök msc-t csinálni. A későbbi munkavállalás miatt vagyok kíváncsi, hogy hogyan boldogulnék egy magyar bsc+külföldi msc kombinációval.

2016. dec. 20. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Óriási. Legfőbb különbség, ami miatt az ilyen külföldi egyetemek mindig rossz véleménnyel vannak a hazai oktatásról, hogy olyanokat is tanítanak itthon BSC alatt, amit tök fölösleges még oktatni (egységesen minden képzésben, nem csak a mérnökképzésben). Kint inkább a gyakorlati tudásra mennek rá, itthon divat csak, hogy lexikont próbálnak képzeni belőled, aki elméletet perfektül tudja, de gyakorlatban nem tud semmit (az olyan nagy vegyész cégek küzködnek is ezzel, mint pl.: BorsodChem, stb).
2016. dec. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatból mondom, hogy műszakilag, technikailag messze jobb a német mérnökképzés, mint a magyar. Aki nem ezt mondja, azt vagy nem tanult kint, vagy csukott szemmel járt kelt. A magyar BSc+ külföldi MSc kombináció egyre népszerűbb, sok volt csoporttársam végezte már így az egyetemet és jelenleg kis szünettel én is erre készülök. (Főleg mert nem kell újra 1-2 félévig alapozó tárgyakat tanulni megint, illetve levelezőn/estin olcsóbb mint Magyarországon). De sok hazánkban is jelenlévő intézet kínál olyan ösztöndíjakat is, ahol 1 félévet külföldön, 1 félévet/évet itthon tanulsz, bár ez lehet, hogy inkább már csak Phd képzésekre van. Szerintem mindenképpen vágj bele.
2016. dec. 29. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy nem válaszoltam, azt hittem nem kapok majd válaszokat, az eddigieket nagyon köszönöm, és jöhetnek még bőven!

Tudom, hogy más a képzésük, szívem szerint én is ott kezdtem volna, msc-t már tényleg csak ott vagyok hajlandó megcsinálni. De tegyük fel, ha valaki csak az msc-t végzi komolyabb egyetemen, pl. valamelyik top 200-as egyetemen, azért emberszámba veszik? Pl: Svájc, Hollandia, Kanada, Egyesült Királyság, Németország, Japán, Dánia (és talán USA) országokban lehetne úgy munkát vállalni?

Amúgy az eindhoven-i egyetemet néztem ki, vagy valami szerencse folytán a lausanne-i. Ha bsc alatt sokat járok valamilyen tanszékre vagy kutatóintézetbe, akkor be lehet hozni a lemaradást (persze nyilván értékes tapasztalat lenne)? Vagy külföldi msc alatt egy pár bsc-s tárgyat is megcsinálni?

2016. dec. 29. 19:55
 4/6 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, tudnál valamit belinkelni erről az ösztöndíjról (1 félév itthon majd 1 külföldön)?
2016. dec. 29. 20:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit előre is "túlstresszeled" a dolgot. Persze megértem, korábban én is kicsit ilyen voltam. De én annak ellenére kaptam külföldön munkát, hogy pl Németországban egy magyar egyetemet se ismertek a kollégáim/főnökeim, tehát ez sokat nem mondott nekik. Azt nézték, hogy mi az amit tudok, hogy oldanék meg feladatokat stb. Tehát valóban az önszorgalom, az elhivatottság az, amivel a legtöbbet el tudsz érni, nem feltétlen azzal hogy top200-as vagy csak a 253. top egyetemen végeztél.

Illetve teljesen máshogy állnak hozzá a külföldiekhez is a nyugati országokban, mint kis hazánkban, tehát nem kell ettől tartani, a nyelvtudás a kulcs.


Úgy tudom egyébként Eindhovenben több magyar is tanul, igaz nekem ismerőseim csak Erasmus keretében voltak kint. Lausanne-ról nem tudok semmit, csak hogy elég drága a megélhetés.

Az ösztöndíjak alatt meg ilyeneket értettem pl.:

[link]

[link]

2016. dec. 30. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linkeket:)

Egyébként Te is vegyészmérnök vagy vagy másfajta mérnök?

2016. dec. 30. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!