Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan jelentkezhetek külföldi...

Hogyan jelentkezhetek külföldi egyetemre?

Figyelt kérdés
Mi a különbség az Unión belüli és kívüli külföldi egyetemre jelentkezéssel? Van valamilyen plusz, amit tennem kell a jelentkezésnél? Az Unión belül gondoltam Erdélyre, Ausztriára, Csehországra és Görögországra. Az Unión kívül pedig Japánra. Dél-Koreára, Kanadára, Svájcra és a Dél-afrikai Köztársaságra.
2021. dec. 26. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok :)

Én dél-koreai egyetemeket nézek, mellette még hollanddal is fogok próbálkozni.

Igazából ha kiválasztod melyik egyetemre mennél, a honlapjukon ottvan rengeteg információ. Az is hogy milyen iratok kellenek, és az is hogy meddig kell jelentkezned. Eddig azok az egyetemeknél amiket én néztem, online jelentkezési procedúra van. Viszont van ahova el kell küldeni pár iratot

2021. dec. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a válaszodat! Sok sikert!
2021. dec. 26. 17:47
 3/6 Data Scientist ***** válasza:
100%

Én megnéztem, melyek a felvételi követelmények, és beadtam a szükséges papírokat.


1. Általában az itthoni végzettségeidet ÉS a teljes transcriptet (indexet) kérik, angol fordításban. (Én ez utóbbit nem adtam be szakfordítóhoz, hanem magam készítettem excelben egy fordítást, még le se pecsételtettem az egyetemmel. De általában hivatalos angol fordítást kérnek mindenhez.)


2. A nyelvi követelmények egyetemtől függenek, TOEFL-t kérnek angolból vagy TELC-et, TESTDAF-ot németből, ezt egyetemenként kell kikutatni.


3. Mindig kell motivációs levelet írni az angolszász egyetemekre, ehhez keress tippeket a neten, mert ezt nagyon fontos profin megírni.


4. Kell egy teljes CV, ezt is nagyon jól kell megírni.


5. Ajánlólevél nem kell általában, de ha tudsz szerezni (korábbi tanárodtól, gyakorlatvezetődtől stb.) akkor ezt is figyelembe veszik.


A legtöbb helyen nincs felvételi vizsga, csak beadod a papírjaidat, és a felvételi bizottság eldönti, hogy alkalmasnak látnak-e vagy sem.


Sok sikert!

2021. dec. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm a válaszod!
2021. dec. 26. 19:29
 5/6 Data Scientist ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy mindig gondosan olvass utána az egyetem honlapján (az Admission vagy Zulassung oldalon), hogy mennyi a tandíj. Mert általában az EU-s tagállamoknak alacsonyabb vagy teljesen ingyenes, Hollandiában pl. elég olcsón lehet tanulni, Németországban meg azt hiszem teljesen ingyenes az oktatás magyar állampolgároknak. Utána kell nézni. Ausztriában is vagy teljesen ingyenes, vagy van egy félévi €380 univerzális tandíj, nem vagyok biztos benne, hogy most éppen milyen rendszer van.
2021. dec. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Köszömöm, nagyon sokat segítettél.
2021. dec. 26. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!