Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában az EU-s diákok is...

Angliában az EU-s diákok is migránsnak számítanak Brexit óta, ha egyetemi ösztöndíjról van szó?

Figyelt kérdés

Több egyetemen lehet ösztöndíjra jelentkezni, de természetesen feltétel az az, hogy nőnek, feketének, fogyatékosnak vagy migránsnak kell lenned.


Brexit előtt az EU-s diákok nem jelentkezhettek mint migráns az ilyesmi ösztöndíjakra.


Fogok ezzel kapcsolatban egyetemeknek is írni, de az ünnepek miatt úgyis elhúzódik, és addig is, nem de tudja az idetévedők közül esetleg valaki, hogy a Brexit megtörténése óta, hivatalosan is migráns-e az EU-s állampolgárok megnevezése/besorolása az országban?

Esetleg azoké is, akik tegyük fel szülő által örököltek tartózkodási engedélyt?


Korábban meg is volt szabva, hogy milyen féle migráns státusszal kellett jelentkezni, de tudtommal az az azóta megszűnt, és azt csak ilyen arab országokból érkezők igényelhették, de azóta "elég" migránsnak lenni, legalábbis az ösztöndíj rövid leírása szerint.


Ha valakinek van valamiféle ösztöndíjjal kapcsolatos (leginkább MSc-vel) tapasztalata UK egyetemekkel, és szívesen megosztana valamit, akkor azt örömmel várom 🤗



2021. dec. 28. 23:46
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Hali, Angliában tanulok, bár még csak alapképzésen.


Az egyetemnél kérdezd meg, illetve az ucas-on érdeklődj.


Ha van tartózkodásid, akkor pedig csak vedd fel a diákhitelt, mint ahogy eddig volt.


De valóban ne számíts sokra. :(


Esetleg ha van lmbtq-s ösztöndíj, akkor kamuzd be hogy az vagy, arra nagyon érzékenyek, mert azok brutál aggresszívak általában.


A lakhatási pénz is sokat számít. Arany szabály hogy minél északabbra mész, annál olcsóbb.


Sok sikert!

2021. dec. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
14%

"Több egyetemen lehet ösztöndíjra jelentkezni, de természetesen feltétel az az, hogy nőnek, feketének, fogyatékosnak vagy migránsnak kell lenned."


Ne aggódj a migráns besorolás miatt, te anélkül is megfelelsz a feltételnek.

2021. dec. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2 Jót nevettem köszi, már vártam a bohócokat is :D



#1 Köszi szépen. Kamuzni azért nem szívesen kamuznék semmi ilyesmit 😅

A postgrad hitelt azért nem szeretném felvenni, mert elég visszataszító az az évi £700 kamat, ami csak gyülemlik hisz az első években nem keresel annyit, hogy legalább a kamatot fedje. A visszafizetési határ is évi 21k fontos keresetet jelent, tehát kb mindenki kifizeti idővel, viszont lazán a dupláját a felvett összegnek. Valamint Plan 2 hitel mellé elég húzós, gondolom te azon vagy, így átérzed 😬

Még olyat is láttam, hogy cigányok is pályázhatnak, az pedig simán ráfogható egy cigány nagyszülővel gondolom.


Egyébként nem erőltetem, csak akkor tervezem a mestert ha kapok valami ösztöndíjat, hisz BSc-n is kiváló eredményekkel végeztem. Hitelt elkerülném, inkább kigyűjtöm és egybe fizetem ki, de akkor meg jobban hangzik már egy ingyenes (akár online) top svéd egyetem is.


Köszi azért a választ, mindenképp írok egyetemeknek is :)


(A kettes válaszoló pedig szerezzen életet)

2021. dec. 30. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!