Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi pénzt célszerű magammal...

Mennyi pénzt célszerű magammal vinni?

Figyelt kérdés
Ha semmi sem jön közbe idén nyáron 2 hetet Brighton-ban töltene angol nyelvi csoport aminek a része vagyok,de nem tudom mennyi pénzt vigyek magammal. Arra kell felkészülni,hogy mivel nyelvterületre megyünk vásárolni és éttereben vagy pub-ban rendelni muszáj lesz a program szerint. A családomnak és magamnak is szeretnék venni valami ajándéktárgyat majd. Ha lesz rá lehetőseg strandolni is fogunk.

2022. jan. 5. 22:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bankkártya?
2022. jan. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Vigyél bankkártyát...
2022. jan. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt valamiért nem engedik,pedig eleve én is úgy szerettem volna.
2022. jan. 6. 07:05
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlagos pubban egy meleg ebéd vagy vacsora minimum 20 font. Egy rendes étteremben 50 font is lehet. Ajándéktárgyak tekintetében a hazaihoz hasonló árakra számíthatsz. Úgyhogy én a helyedben 500 fontot vinnék magammal két hétre. Ha nem használod fel mindet, vissza lehet váltani (igaz, veszteséggel). De ne tartsd magadnál napközben az összes pénzedet, mert zsebtolvajok mindenütt vannak.
2022. jan. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
3: ki nem engedi???? Csomagok és zsebek átkutatását fogják végezni, vagy hogyan értsük ezt?
2022. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#5: Nyilván a kérdezőnek nincs saját bankkártyája még, és a szülei nem engedik, hogy legyen. Mondjuk valóban nem teljesen veszélytelen, mert elvesztett vagy ellopott bankkártyával vissza lehet élni (pl. be lehet vele vásárolni az Amazonon). De ha debit kártyát visz és limitálja a napi felhasználható összeget, akkor olyan nagy kár nem érheti. Ettől függetlenül ha a szülei nem engedik, nincs sok értelme ezért cirkuszolni, mert az általam javasolt készpénz kivitele nem olyan nagy kockázat, ha a repülőn mindvégig nála van, s megérkezés után a pénz nagy részét a szálláshelyen hagyja és az utcán nem tart magánál 100 fontnál többet.
2022. jan. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6: a "nem engedik"-et én úgy értettem, hogy a program szervezők nem engedik.... Ezért csodálkoztam.
2022. jan. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7

Bankkártyám idén tavasszal lesz,de valóban a szervezők nem engedik,viszont okokat nem tudunk.

2022. jan. 6. 14:03
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát, a programszervezők nem szólhatnak bele.

Csak annak nézz utána, hogy az itthoni bank terhére milyen kártyát lehet használni Angliában is. (Gondolom, dombornyomott nemzetközi, de ezt a bankban megmondják.)

2022. jan. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
8: elég hülye korlátozás, de még mindig nem értem, hogyan lehet ezt ellenőrizni! Ha lesz tavaszra bankkártyád, nyugodtan vidd magaddal.
2022. jan. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!