Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek ha nagy leszek? A...

Mi legyek ha nagy leszek? A magyar, töri, angol és német érdekel, a reál tárgyakból rossz vagyok, tehát mindenképp bölcsész leszek, de milyen?

Figyelt kérdés
Az anglisztika germanisztika unalmas, szabad bölcsészet semmit sem ér, magyar szakon csak tanár lehetek. Eleve meg lehet élni bölcsész diplomával? Egyetem után szeretnék valamilyen tanfolyamot is elvégezni, hogy legyen valami rendes szakmám is, de mindenképp csak a diploma megszerzése után. Ha valakinek van ötlete, válaszoljon.
2010. dec. 29. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
nemcsak bölcsész lehetsz. mehetsz például gyógypedagógiára, jogra, nemzetközi tanulmányokra, szociológiára, stb. böngészd a felvi.hu-t, sok helyre bejuthatsz töri/magyar + idegen nyelv kombinációval.
2010. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Menj el az Educatio kiállításra, az én időmben 2009-ben januárban volt, a felvételi jelentkezés előtt 1 héttel -.- igazán tehették volna am hamarabbra.


Mindenesetre én már emberöltők óta tudtam hogy hova akarok menni, csak érdekelt a felhozatal+ a külföldi standok :)


Egyébként jogi diplomával sztem nem halsz éhen az fix.

Anyum bnőjét most építették le a minisztériumban, rá pár hétre már volt máshol munkája :D

2010. dec. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Turisztika, valamilyen különleges nyelvből tolmács/műfordító. AZ ELTE-n van kínai, lengyel, portugál, orosz, japán. És nem fontos ezekből a nyelvekből érettségizz, hogy bekerülj, mivel nem elterjedt az oktatása.
2010. dec. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A jog nem igazán érdekel sajnos, viszont a kiállítás jól hangzik, utána nézek. Köszönöm a válaszokat
2010. dec. 31. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!