Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek ha már elvégeztem...

Szerintetek ha már elvégeztem egy egyetemet Magyarországon, külföldön állami iskolában ismét ingyen tanulhatok?Ott van egyáltalán ingyenes egyetem?

Figyelt kérdés
Szeretnék kimenni külföldre tanulni, főleg az Egyesült Királyság területére gondoltam, úgy hogy közben Au Pair szerződést kötök azaz, bentlakásos babysitterként dolgoznék ez idő alatt. Van valakinek tapasztalata?

2022. jan. 24. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az Egybesült Királyságban azt hiszem nem ingyenesek az egyetemek, de nézz utána. Mindenesetre AU Pair szerződés mellett te sehol nem fogsz tanulni, teljesen ki fognak zsigerelni, főleg az angolok.
2022. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Itthon sem ingyenes ne zavarjon.. Olvasd el a tanulmányi szerződést
2022. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mesterképzésre van lehetőségem ingyen is ITTHON…ne zavarjon.
2022. jan. 24. 13:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Állam fizeti, és te aláírsz egy szerződést. A részleteket tudnod kell ha elolvastad. Attól hogy te nem fizetsz érte, nem ingyenes, az állam fizeti helyetted, cserébe aláírod a szerződést. Tudom mert én is így tanulok az egyetemen. Ingyen semmit sem ad az állam. Max látszólag ingyen
2022. jan. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Az UK-ban híresen drága az egyetem. Máshol is nehezen tudnám elképzelni, hogy engednék, hogy au pair-kedés mellett egyetemre járj. Az egy teljes állás, és ha menni kell épp a gyerekért pont 2-kor, akkor nem fér bele, hogy neked meg órád van. De mindezt laikusként mondom.


ma 14:01


Igazad van, de ez már szarrágás. Ha utána dolgozik Magyarországon X évet 20 éven belül, akkor nem kell semmit se fizetni, szóval lényegében ingyen van az emberek döntő többségének.

2022. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetem és szakfüggő. Írj rá arra az Egyetemre emailben, ahol érdeklődni szeretnél. Én is ezt tettem. Ráírtam pár egyetemre...Válaszoltak is :).


A Mesterképzés(ha alapszakon végeztél), tudtommal igyen van. Sok sikert!!!

2022. márc. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!