Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek reális, hogy...

Szerintetek reális, hogy kijussak erre a szakra, Magyarországi alapszakról?

Figyelt kérdés

Gépészmérnökiről vagy járműmérnökiről...


[link]



2021. jún. 30. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintünk honnan az istenből tudnánk a tanulmányi eredményeid ismerete nélkül?
2021. jún. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát még nincsenek tanulmányi eredményeim... Legalábbis olyanok amelyek ebből a szempontból relevánsak.


Jövőre érettségizem...


Utána gépészmérnökire, vagy járműmérnökire megyek, itthon.


Egyetem alatt arra fogok törekedni, hogy minél jobb eredménnyel végezzek!


Azért tettem fel a kérdést, mert ez egy nagyon komoly egyetem, sokkal híresebb mint bármelyik magyar mérnöki beállítottságú felsőoktatási intézmény.

2021. jún. 30. 20:19
 3/13 anonim ***** válasza:
8%
Inkább szakmunkás végezz ezzel az értelmi képességgel.
2021. jún. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mire célzol?
2021. jún. 30. 20:22
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
A honlapon ott vannak a felvételi követelmények is. [link]
2021. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Arra célzok, hogy mivel fogalmunk sincs a képességeidről ezért nyilván nem lehet foglamunk arról sem, hogy reális-e a kijutásod.


Ilyen kérdést csak hülyék tesznek fel.

2021. jún. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5.


Ezt olvastam, de azért köszi...



Igazából az a problémám, hogyha meg van hírdetve X hely és X + 1 ember jelentkezik, akkor nem tartom reálisnak hogy ne autómatikusan azt vegyék fel, aki a jobb egyetemen szerezte az alapdiplomáját...


Ráadásul valószínüleg ennél sokkal durvább túljelentkezések vannak a valóságban, egy ilyen kaliberű egyetemre.


Sajnos külföldön nem úgy megy mint itthon, hogyha megvan a pontod akkor felvesznek és kész...

Hanem ennél sokkal több szempont alapján mérlegelnek.

Akár sokkal szubjektívebb erények alapján is választhatnak valakit, mivel ami a hivatalos követelmény az csak a jéghegy csúcsa egy ilyen egyetemnél.

Az az alap amit teljesíteni kell a felvétel elnyeréséhez, de ha mondjuk van 20 hely és 200 olyan jelentkező aki ezeket teljesítette, akkor még ezeken túl egy csomó minden más alapján mérlegelhetnek...

Például az alapján is, hogy mennyire nyújtott nagy kihívást a jelentkezőnek az egyetem, melyen az alapszakot elvégezte.

Lehet, hogy eleve azt mondják, hogy "oké, ez a csávó szerzett egy akkreditált járműmérnöki diplomát, de azért mégis csak a régió egyik legrosszabb egyeteméről... Mi van, hogyha nem tudja elvégezni ezt a mestert? Most emiatt vegyük el egy angol diák elől a lehetőséget? Aki amúgy szintén megfelel a kritériumoknak, viszont a BSc diplomája egy sokkal elismertebb, angol egyetemről származik!" ?

2021. jún. 30. 20:45
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Akkor nulla. Most jobb?
2021. jún. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Először is nincsenek érdemjegyeid, másodszor, tegyük fel, hogy megfelelnek majd a jegyeid az ottani követelménynek, ebben az esetben, ahog saját magad is írtad , szubjektív szempontok jönnek. Na most, hogy ott elfogadják-e az itteni alapszakot, az ugyanúgy szubjektív, honnan tudjuk? (Véleményem szerint a legtöbb jelentkező nem híres egyetemről megy, így valószínűleg nem élvezel hátrányt miatta, de hogy valóban mi van arról fogalmam sincs). Végezetül pedig ugyanúgy mérlegelhetnek egyéb képességeid alapján is (például a kommunikációs készséged, nyelvtudások,stb), de mi ugyanúgy nem tudjuk, hogy miket vesznek figyelembe, alapból ez is lehet (a kommunikációs készség pl) szubjektív, ráadásul marhára nem tudjuk, hogy te éppen milyen képességekkel rendelkezel, így méginkább fogalmunk sincs.


Végezetül 50% megvan a lehetősége annak, hogy felvesznek és annak is, hogy nem.


Ez tipikusan egy olyan kérdés, mint a "Ha ma valójában kedd van és 35°C, akkor mit reggelizett 6éve, március 6-án Pistike?"

2021. júl. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Vannak érdemjegyeim, de mivel nem alapszakra akarok kimenni azok nem relevánsak...

Nyílván nem a 10. osztályos jegyeimet fogják nézegetni, hanem a BSc diploma átlagom.


Az lehet, hogy Te ugyanúgy nem tudod a választ mint én, de én a kérdező vagyok és esetemben ez a normális állapot...

Te viszont a válaszoló vagy, a Te dolgod lenne válaszokkal szolgálni, vagy csendben maradni.

Annak semmi értelme, hogy leírod hogy Te sem tudod, ahogyan én sem...


Olyanok válaszát vártam, akik esetleg valamit tudnak az ilyesmiről, mert mondjuk maguk is külföldre mentek MSc-re, vagy valami.

2021. júl. 1. 00:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!