Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus élmény beszámoló?

Erasmus élmény beszámoló?

Figyelt kérdés
Most adom le először a jelentkezést és nincs személyes ismerősöm aki volt már ilyenen. Mesélnétek pár szót róla, hol voltatok, hogy éreztétek magatokat, elég volt e az ösztöndíj vagy ki kellett pótolni?

2022. jan. 27. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

csehorszagban, olaszorszagban, skociaban es angliaban voltam erasmussal. ebbol csak az olasz ut volt tanulmanyi, a tobbi szakmai gyakorlat volt.

az olasz az szar volt, nem talaltam lakhatast, osszesen kb 2 honapot toltottem kint az 5bol, azt is ismerosoknel fu alatt, ha tudtam volna berelni, akkor nem lett volna eleg az osztondij.

a tobbi az jo volt, mukaert cserebe kaptunk teljes ellatast, tehat koltenem alig kellett, az osztondij majdnem egesze megmaradt.

2022. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én Spanyolországban és Olaszorszàgban voltam. Spanyolországban 2 és fél hónapra volt elég a pénz (5 hónapot voltam) nem buliztam, de a szervezett kiràndulàsokra elmentem. Olaszországban hat hónapot voltam, pont a kovid alatt, ott az utolsó másfél hónapra nem volt elég. Ott csak háromszor kirándultam, egyedül. Spanyolországban kevesebb ösztöndíjat kaptam és olcsóbb volt a lakás míg Olaszorszàgban többet és drágàbb is volt. (Tanulàs szinten Spanyolország volt nehezebb, mert nem érdekelte a tanárokat, hogy valaki erasmusos és ugyanúgy értékeltek minket mint a spanyolokat.) Olaszorszàgban pedig online oktatás volt.
2022. jan. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!