Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Fogadócsaládos tippek, tapaszt...

Fogadócsaládos tippek, tapasztalatok volt cserediákoktól? Szerettétek/hasznos volt? Mennyire befogadóak? Egyáltalán hogy is zajlik ez le? Lehet előtte beszélni akikkel leszel? Mi van ha nem szimpi a család/én nekik? Stb... (17L)

Figyelt kérdés

Sziasztok :)


Az a helyzet hogy a sulink felajánlott egy lehetőséget miszerint lehet jelentkezni idén őszre cserediáknak Franciaországba.


(Mindig is nagy álmom volt Párizs, a francia édességek, a divat, a látnivalók megnézése élőben vagy akár csak egy kisebb településen nem a nagyvárosban. Egy napot töltünk majd a fővárosban estével együtt, aztán vonattal tovább. Még soha nem ültem repülőn, kíváncsi vagyok mi lesz kicsit félek😅)


De mivel ez nem Erasmus+ (amiről sajna a korona miatt lemaradtunk), hanem önköltséges eléggé elbizonytalanított. Olcsóbb mintha mindent nekünk kellene fizetni (szállást és ételt kapunk és úgy tudom sok program ingyenes a korombelieknek pl. múzeumlátogatás meg ilyenek... És csak a repjegy is olyan félmilliótól indulna elméletileg, de így max 190.000 a teljes végösszege ami azért így is sok...) Nem olyanok az anyagi körülményeink hogy csak úgy elszórjuk a pénzt, a szüleimet se lesz könnyű meggyőzni. Ezért is gondoltam arra, hogy diákmunkát vállaljak és besegítsek hátha. Van persze egy kis szülinapos összekuporgatott pénzem, de messze a kellő összegtől :c De nem tudom van-e olyan dolgozási lehetőség, hogy csak hétvégenként, esetleg egy-két hétköznap lehet ott lenni és még utána van lélekjelenlétem tanulni/másnap suliba menni. (Pest megyei vagyok egyébként, de vidéki, nem budapesti)

Előrehozott érettségizek tavasszal angolból és hajtanom kell, mást nem nagyon tudok kitalálni esetleg még a nyáron de ott szintén kérdőjeles hol lehetne megoldani meg milyen típusú munkát... Valami ötlet?


Nos egyébként kíváncsian várom a kérdésben leírtakra a válaszokat, és előre köszönöm (azt is hogy végigolvastad)

Byee:)



2022. febr. 15. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A repülőjegy egyáltalán nem kerül fél millió forintba. Tudom, most jöttem Franciaországból és megyek vissza. Összesen nem került ez százezer forintba, pedig elég későn is vettem meg a repülőjegyeket.

Tehát olyan hatalmas összeget nem kell rá áldozni, mindenesetre biztos jó lenne, ha előtte elmennél egy kicsit dolgozni, több költőpénzed lenne.

Ne hagyd ki ezt az alkalmat, mert nagyon sokat tud hozzád adni, egy olyan lehetőség, amit meg kell ragadni.

Ha kell, segítek körülnézni a franciaországi dolgokban, mert ha fél milliós jegyet találtál, akkor tényleg nem tudom, hol nézted, de nagyon rossz helyen valószínűleg.

2022. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az ofő mondta, de gondolom ezzel is meggyőzni akarta az osztályt😅
2022. febr. 18. 18:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezzel inkább elrettenteni lehet... Nézz körbe a skyscanner-en, ott láthatod, mennyibe kerülnek a jegyek.

És tényleg megéri; én kint élek, nagyon szeretek ott lenni, nagyon jó emberekkel vagyok körülvéve. Ha érdeklődően és kedvesen állsz hozzájuk, akkor tündériek tudnak lenni.

2022. febr. 19. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jah kiderült hogy ő ilyen utazási irodás ajánlatot mondott, szállással, programokkal meg egyebekkel összesen
2022. febr. 19. 11:20
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Eléggé visszahúzódó vagyok meg félénk, de szeretnék rajta dolgozni. Ha sikerülne összebarátkozni egy fogadócsalád gyerekével vagy befogadnának a baráti körbe is, az segítene gondolom és nem lennék tök egyedül
2022. febr. 19. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!