Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban egy éves...

Németországban egy éves külföndön tanulás gimis tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nem beszélek angolul csak németül B1-es szinten és az iskolában félek, hogy ez kevés lesz a beilleszkedéshez. 10.-be megyek majd jövőre. Tudnátok személyes tapasztalatokat írni?

2021. máj. 14. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ismertem embereket, akik sokkal kevesebb nyelvtudással is elboldogultak az iskolában, szerintem nem lesz az baj ;)
2021. máj. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Cserediáknak mennél?
2021. jún. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim szerint befogadóak, nem volt semennyi német nyelvtudásom, mégsem voltam kinézve (Niedersachsen, máshol nem tudom hogy van). B1-gyel pedig már fogsz tudni beszelgetni is, így ne izgulj, nem lesz baj. Csak emlékezz rá, hogy te beszélsz idegen nyelven, nem pedig ők, így megengedett hibáznod, ne érezd magad kínosan miatta. A szakszavak pedig tapasztalataim szerint viszonylag könnyen ragadnak az emberre.
2021. jún. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!