Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetem Magyarországon vagy...

Egyetem Magyarországon vagy Angliában?

Figyelt kérdés

Rendezvényszervezéssel és turizmussal szeretnék foglalkozni és kicsit megakadtam az egyetemi téma terén.

Magyarországon rendezvényszervezés csak Okj képzésen van tudtommal, bár hallottam olyat is, hogy turizmus-Vendéglátás szakon lehet arra specializálódni.

Tudna valaki segíteni ebben? Igaz ez?


A fő dilemma viszont az alábbi.

Angliában elég neves egyetemeken vannak kifejezetten tourism and event management szakok.


Szerintetek mi lenne a jobb döntés? Magyarországon maradni és a turizmus-vendéglátás szakot elvégezni vagy Angliában kifejezetten erre specializálódott szakot végezni?


A nehéz része, hogy nagyon szeretem Budapestet, közel állok a családomhoz és a barátaimhoz, és bár tudom, hogy relative olcsó a repjegy haza, azért mégis félek, hogy megszűnik a kapcsolatom az itthoni barátaimmal, húgommal, nővéremmel stb.



2020. máj. 7. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos neked kell eldöntened de az OKJ képzés nem ér fel az egyetemmel még a középfokúval se. Néz utána: itt elolvashatod, mi az az UCAS, hogyan kell létrehozni a jelentkezési profilt, mi az a personal statement, és miért érdemes elmenni az UCAS egyetemi kiállításaira.
2020. máj. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a te esetedben jobb lenne egy magyar egyetem. Még nem biztos, hogy készen állsz.

Majd mesterképzésre kimész, az kint úgyis csak 1 éves.

2020. máj. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Inkább Skóciába menj, az ingyenes.
2020. szept. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!