Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A Harvard egyetemen kiket...

A Harvard egyetemen kiket képeznek?

Figyelt kérdés

Átlagosan 100 felvett hallgatóból hányan szereznek diplomát?

A képzési idő szakonként ugyanannyi, mint Magyarországon?

Önköltséges képzésben mennyibe kerül egy félév?



2022. febr. 27. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom még 10 éves lehetsz kérdező.


- Elsőnek tanulj meg angolul.

- Másodjára tanulj meg konkrétabban kérdezni.

- Harmadjára tanuld meg használni a google-t.


Így minden kérdésedre megfogod találni a választ.

2022. febr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az angol tanulása folyamatban van, nem terveztem amerikai egyetemre menni, ez egyszerű kíváncsiság.


Fő kérdés: Milyen szakembereket képeznek a Harvard egyetemen?


Itt van konkrétabban, ha ez segít valamit:

1. A felvett hallgatók közül, átlagosan (nem szakokra lebontva, hanem a Harvardot egészében nézve) hány olyan tanuló van, aki a diploma megszerzése előtt valamilyen okból kifolyólag kihullik a képzésből?


2. Minden egyes szaknak van egy képzési ideje (amit ugye államilag támogatott képzésen belül a képzési idő felével lehet túllépni). A legtöbb szaknak a képzési ideje, a magyarországi egyetemek képzési idejéhez képest hosszabb, vagy rövidebb időintervallumon belül lehet megszerezni a diplomát az egyetem honlapján szereplő képzési idő figyelembevételével?


3. Milyen összeggel lehet számolni egy félév önköltséges (amit nem az állam, hanem amit én magam fizetek ki abból a pénzből amit megkerestem, vagy örököltem, vagy valamilyen egyéb módon, de törvényes keretek között szereztem) formában való elvégzéséhez?


A google-ben nem tudok keresni, szellemileg az utóbbi időben valóban nagyon leépültem, ezért ha valami érdekel, azt ide írom ki, hogy hátha valaki ír egy értelmes választ, ami előre tud vinni.

2022. febr. 27. 12:50
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Ha a Google használatára nem vagy képes, akkor esélyed sincs arra, hogy felvegyenek a Harvardra...
2022. febr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Fentebb írtam már egyszer, de most leírom újra. Nem terveztem amerikai egyetemre menni, se másikra. Nyugdíjas vagyok, már nem fogok tanulni. Amíg dolgoztam az Excel-t használtam, de abban is csak azokat a funkciókat ismerem, ami kellett a munkámhoz. Az angolt csak azért tanulom, hogy szellemileg valamennyire frissen tartsam magam.
2022. febr. 27. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdés, illetve a második és harmadik kérdések részben értelmetlenek, ugyanis az amerikai felsőoktatás nagyon különbözik a magyartól. Például nem konkrét szakra felvételiznek, szinte bármilyen diplomát szerezhetnek a képzési szintnek megfelelően, az ösztöndíjak máshogy működnek és sokkal szigorúbbak, mint itt...

Az árakról olyan információt találtam, hogy egy tanév jelenleg közel 55 ezer dollárba kerül, ami a mai árfolyamot nézve 17,7 millió forintnak felel meg.

Forrás: [link]

A Harvard weboldala szerint átlagosan a felvettek kb. 98%-a szerez diplomát, de ez nem azoknak a száma, akik 4 év alatt (ami ott egy alapképzés normál hossza) végeznek el egy képzést. Egy másik oldal szerint kb. 86% végzi el 4 év alatt, kb. 96% 5 év alatt és majdnem 98% 6 év alatt.

Forrás: [link]

2022. febr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Írj rá az Egyetemre, szerintem készségesen fognak válaszolni! Ne félj kérdezni, jól tetted hogy itt is kérdeztél ;)! Én is leveleztem külföldi egyetemekkel, meg itthoniakkal-ha a felvi.hu-n nem találtam meg a kellő információt(pedig sokszor elolvastam azt, meg áttanulmányoztam,ami érdekelt). Jelenleg egészségtudományi képzésre jelentkeztem. Most fogok újraérettségizni(2 emelt szintű érettségit fogok tenni )...
2022. márc. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sok sikert hozzá!
2022. márc. 23. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!