Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha valakinek van rá lehetősége...

Ha valakinek van rá lehetősége, mindenképpen érdemesebb Ausztriába menni egyetemre tanárszakra?

Figyelt kérdés

Ezen gondolkodom. Korábban már laktunk Ausztriában, de most jelenleg Magyarországon vagyok és egészen idáig itt terveztem egyetemre menni, a felvin meg is jelöltem, de most egyre jobban elbizonytalanodom.


Nyelvszakra mennék, tehát a szaktárgyak ígyis-úgyis az adott nyelveken lennének itthon is és kint is, a pedagógiai tantárgyak lennének németül. Ki kéne hagynom érettségi után egy évet a felvételi felkészülés miatt, meg németből le kéne tennem egy C1 nyelvvizsgát, amihez tanfolyamra kéne járnom. Jelenleg B2-m van, de tudom, hogy ez nem elég.

Viszont én most alapból egy évvel később érettségizek, mert 0.-os is voltam, így összesen 2 évvel később kezdeném az egyetemet és a tanárképzés alapból nem rövid. Mondjuk Ausztriában ahogy olvastam, 4 év az alapszak, 2 év a mesterszak és ha valaki iskolába akar menni tanítani, akkor a mesterszaknak is meg kell lennie, hogy “teljes” legyen a diplomája, de én úgy értelmeztem, hogy a 4 év Bachelor után kap az ember diplomát.

Nem a közoktatásban tervezek elhelyezkedni, de ha úgy hozná az élet, jobban járnék vele kint, amihez akkor már jobb egy kinti diploma.

Csak főleg ez a gap year zavar. Majdnem 21 leszek így, amikor az egyetemet elkezdeném. Úgy érzem, soha az életben nem jutok el így a diplomáig…



2022. márc. 12. 15:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp Bécs, és ne aggódj azon, hogy 21 évesen kezdesz :) én 19 évesen kezdtem el az első alapszakomat, 22 évesen a másodikat, és 28 évesen fogom elkezdeni a mestert itt kint, Bécsben. Dolgoztam közben, két éve költöztem ki. 22 évesen senkinek nem tűnt fel, hogy kicsit idősebb vagyok a frissen érettségizetteknél, de többen voltunk a szakon, akik nem 18-19 évesek voltunk, volt egy 45 éves csoporttársam is :D nem bántam meg egyáltalán, és azt sem, hogy 30 éves koromra lesz mesterdiplomám, mert nem számít, nem vagyunk elkésve semmivel. Bőven nem Te leszel ott az egyetlen huszonéves, anno az első diplomámnál is legalább a csoport harmada kezdett 20+ évesen. Ha gondolkodsz rajta, hogy Bécsben dolgozz később, akkor mindenképp itt kezdd el, jobb helyzetben leszel a munkaerőpiacon, ha németül csináltad meg a szakot, és perfekt leszel a nyelvből is egyetem után, ráadásul a magyar diplomát honosíttatni is kell kint jó eséllyel. Sokkal valószínűbben kapsz jó nyelvtudással munkát később, mint egy addigra megkopott B2-vel. Szóval én mindenképp itt csinálnám, bécsi diplomával egyszerűbb lesz Magyarországon elhelyezkedni később, mint fordítva, ha meggondolnád magad. Az életszínvonal is ég és föld, de ezt nyilván tudod Te is, ha anyukád kint él :)
2022. márc. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!