Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tanuljak hatékonyan?

Hogyan tanuljak hatékonyan?

Figyelt kérdés

Magyar anyanyelvűként, azonban nem Magyarországon nőttem fel, nem az a hazám, tehát az egyetemet sem ott kezdtem. Hanem a szülőföldemen, az adott ország nyelvén.

Rengeteg gondot okoz mai napig, hogy nem magyarul tanulok. Másodéves hallgató vagyok, azonban, most jött el az a pont, hogy elfogyott a motivációm és a türelmem. Tudom azt, hogy ezt szeretném csinálni, ez a szakma az álmom, de egyszerűen úgy érzem, hogy én erre nem vagyok képes, hogy teljesítsem.

Esetleg tudnátok ötleteket adni, hogy hogyan szerezzem vissza a motivációmat, és hogyan tanuljak gyorsan és hatékonyan, hogy sikerüljön némelyik vizsgámat teljesíteni is?



2022. márc. 18. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha magyarul olvasnál hozzá anyagokat, nem tudna valamennyire motiválni?
2022. márc. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg csatlakozz magyar netes közösségekhez a szakodhoz kapcsolódóan.
2022. márc. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%
költözz magyarországra és tanulj ott. nem tudom hány éve költöztetek oda, ahol most vagy, de ha egyszer már ott nőttél fel, nem illett volna esetleg megtanulni az állam nyelvét is? (mibe fogadunk hogy valamelyik szomszédos állam...)
2022. márc. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A társalgási nyelvet ha nem is 100%-ban, de megértem és beszélem is. Azonban a szaknyelv egészen más, és nehezen értem meg.
2022. márc. 20. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!