Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak hatékonyan...

Hogyan tanuljak hatékonyan angolul?

Figyelt kérdés

Most leginkább a szavak elsajátítására gondolok. Van egy csomó szó amit meg kell tanuljak angol-magyar jelentéssel, illetve még egy csomó szó amit angol-magyar-angol múlt idővel kell tudjak. Van valami módszer hogy ne csak magoljak órákon keresztül nagy kínok között?


Illetve nagyon nehezen megy maga a nyelv. 2-3-as vagyok. 11.-es vagyok egyébként azaz 3.-os. Hamarosan érettségi és nagyon buta vagyok belőle.


Alapjáraton az angolt szeretném megtanulni meg jó nyelv szeretnék angolul tudni. Mindig is irigyeltem azokat akik jól tudnak angolul, viszont nem megy a legjobban és háttt… a tanárom sem azon van, hogy segítsen. Hanem egyszer lead egy anyagot és ha nem érted meg elsőre, vagy nem tudod… hat így jártál. Kérdez órán feladatozunk és ha valaki valamit nem tud, akkor ordibál meg írkálja be a - pontot és 5- után egy egyes a naplóba. Hiába kérdezünk akár visszamenőleg is csak ordít hogy ezt már egyszer tanultuk nem foglalkozik vele. Marha joo


Előre is köszönöm a segítséget.



2021. szept. 19. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szavakat (és minden mást) én sem tudok/tudtam soha magolni, az évek során rámtapadtak a fontosabbak, valamihez kötöttem.

Hosszú történt röviden, Quizletben kaptuk a szavakat, meg kellett csinálni amit a tanár mondott a lehetőségek közül. Szerintem a gyakorlás-írás-teszt a leghasznosabb kombó, ezzel a módszerrel 10 perc alatt meg tudod tanulni. Fontos dolog, hogy jobban megy ha kevesebn szó van egy adagban, nagyobb a sikerélmény és nem unod meg. Lehet óránként 10-et, de ha egyszerre akarsz 30-at azt meg fogod unni és utálni is.


A kivételes igéknél nekünk egybe kellett a 3 alak+magyar jelentés. Ehhez is haszanálhatod a Quizletet, de nekem bizonyos dolgokról maradtak meg:

sing-sang-sung -énekel

sink-sank-sunk -süllyed

Ugyan az a kettő, csak a g helyett k van.

break-broke-broken a táncos eltörte a lábát

send-sent-sent mindig a szent szó ugrott be

És hasonló értelmetlen dolgok, de megjegyeztem róla.


Amit a tanár nem mond el azt mindenképp meg kellene oldani hogy tudd valahogy. Akár magántanárral, ha nincs rá lehetőséged akkor internetről ismerőstől, akár könyvből, ahogy megérted. Esetleg még Diákorep ( [link] ) keretében valaki el tudná magyarázni, de több ehhez hasonló oldal is létezik mind videóhívásban mind írva, csak keresni kell.

2021. szept. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha jó szinten vagy angolból olvassa angolul, ha az meg nem akkor seggelni kell a szavakat, érdemes témakörönként csinálni.

pl: ha Öltözködésnél jártok akkor ruhák nevei, testrészek, stb stb


Ja meg ofő/igazgatóhoz fordulhatnátok, már ha több csoporttársaid is így van vele, hogy segg a tanár

2021. szept. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az egész csoport úgy van vele hogy segg a tanár. Ha lehet tanárnak nevezni. Ordítani meg hülyézni tud csak.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2021. szept. 19. 10:19
 4/4 anonim válasza:

Szavakat tanulni a Drops appal lehet egy ideig. Meg én feliratkoztam az 5 perc angol hírlevélre, nekem az is segített valamennyit.


A mi tanárunk az ellentéte, túl kedves, szinte nem íruk soha, ezért nem is nagyon készülök, és nincs meg az az érzés, hogy tanulni kéne, így fogalmam sincs hogyan fogok belőle érettségizni.

2021. szept. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!