Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi Állatorvostudományi...

Bécsi Állatorvostudományi Egyetem jelentkezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Bécsi Állatorvosi egyetemre szeretnék menni, de nem teljesen értem a felvétel menetét. A honlapot elolvastam, de még mindig nem tiszta. A felvételi miből áll? Az érettségi mennyire számít? Milyen nyelvvizsga kell? Milyen nehéz bekerülni?



2022. máj. 9. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt végigolvastad?


[link]

2022. máj. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ITt an részletesen az Aufnahmeverfahren:


[link]

2022. máj. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
74%
Ha nem tudod nyelvi és/vagy agyi okok miatt elolvasni, és értelmezni az oldalt, biztos, hogy neked való az a suli?
2022. máj. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves 3.! Persze, egyáltalán nem biztos hogy nekem való, de azért megpróbálom, még vannak éveim németet tanulni :)
2022. máj. 9. 19:26
 5/10 A kérdező kommentje:
Többieknek köszönöm, bár a nyelvvizsgáról még mindig nem találtam semmit
2022. máj. 9. 19:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezeket a GYIK-eket végigolvastad már???


[link]

2022. máj. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem az állatorvosi egyetemet néztem, hanem simán az Uni Wien-t, de szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy akárhova is jelentkeznél, külföldiként kell egy C1-es nyelvvizsga, ÖSD-vel vagy Goethe-vel nem foghatsz mellé. De erre nem csak a papír miatt lesz szükséged, hanem ha kint akarsz tanulni, főleg állatorvosin, akkor szükséged lesz a magas szintű nyelvtudásra.
2022. máj. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az állatorvosi egyetemre nem kell nyelvvizsga, mivel nyelvtudás nélkül ugysem tudod a felvételit megcsinálni, felhívtuk az egyetemet ök mondták. A többire kell a C1. De szerintem mindenképpen érdemes megcsinálni, mert a szabályokat mindig megváltoztathatják. Német, Angol és a matek jegyeket számitják be.Az ötös 6 pontot ér tehát maximum 18 pontot tudsz vinni. Felvételi biológiából, fizikából és kémiából van. Idén és tavaly is elmaradt a szóbeli rész csak írasbeli volt. Lehet, hogy a Corona miatt. Csodálkoztunk is.
2022. okt. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Studium Akadémia - minden kérdésedre kapsz választ. Az általános tájékoztató ingyenes, a személyre szabott fizetős. Segítenek a jelentkezési folyamatot is végigvinni. [link]

Sok sikert!

2022. dec. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8: meglepett, hogy nem kell nyelvvizsga állatorvosira, persze értem, hogy anélkül amúgy sem tudná az ember megcsinálni a felvételit, de akkor ennyi erővel más szakokra is van felvételi, szintén német nyelven, pl. jog, közgáz, pszichológia, oda mégis kell, pedig ha valaki nem tud németül, szintén nem tudná megtanulni az anyagot és megérteni a tesztkérdéseket. Bár ennek ellenére én is azt javasolnám a kérdezőnek, inkább tegyen le idővel egy nyelvvizsgát, ártani nem árt. Studium Akadémiát én is javaslom, hogy böngészd át, esetleg vedd fel velük a kapcsolatot, ha komolyan érdekel.
2023. jan. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!