Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » USA oktatási rendszerben...

USA oktatási rendszerben minek felel meg egy itthoni főiskolai (Bachelor, BA) diploma? Csak az alábbiak közül lehet választani. Kérlek indokold!

Figyelt kérdés

Fontos, hogy megfelelően válaszoljak!


Primary school only

High School, no degree

High School degree

Vocational School

Some University Courses

University Degree

Some Graduate Level Courses

Master's Degree

Some Doctorate Level Courses

Doctorate Degree



2022. okt. 23. 14:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a University Degree. Habár, máig nem tudom, hogy a graduate level courses, az mi a fene? Mert ugye ott már elméletben van diplomád, de közben nem is Msc képzés, mert az van nekik is külön.
2022. okt. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1-es


Hát ez az !

Külföldi fórumon "Some Graduate Level Courses"-t mondanak.


Szerinted mi a különbség az University Degree és a Master's Degree között?

2022. okt. 23. 15:27
 3/18 anonim ***** válasza:

A University degree a BA képzés, az alap, 3-3,5 éves. A Masters, az mint nálunk is, ugye amikor továbbmész a képzésben. Mert ugye anno, nem voltak ilyen felbontott képzések, egyből úgymond Msc-ig mentél.


De manapság külön van a kettő. Ezek a mi képzésünkben is megvannak a Ba meg az Msc. Itt az a kérdés, hogy a Graduate level course meg a Doctorate level course, az amúgy mi? Egyáltalán van-e ilyen itthon?

2022. okt. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Szerintem is. Alapból "graduate level course"-t mondanék, de ha az ember elkezdi végignézni a kategóriákat, akkor mi más beosztás lehetne?


Mi kerülhetne az University-hez, ha nem BA?

Hogyha van külön Masters is....


University = BA

Masters = Msc

2022. okt. 23. 16:06
 5/18 anonim ***** válasza:

Igen, sajna én sem értem azt a kettőt. Mert ugye oké, a graduate level course az az, hogy már megvan a diploma, legalábbis a leírása alapján. Na de akkor meg mi az isten a University degree? Lehet, hogy az, hogy elkezdted, de nem kaptál oklevelet, mert nincs meg minden papírod?


Egy ilyen leírást olvasgatok épp a neten még, de nem lettem tőle sokkal okosabb :D


"A graduate degree simply refers to higher levels of education after an undergraduate degree.


1.) Undergraduate Degrees - Done after 12th or diploma courses after 10th .Bachelor of Science, Bachelor of Arts, Bachelor of Education, etc.


Most people finish their education at this level, and instead choose to dedicate their time to working.


2.) Graduate Degrees - Master of Science, Juris Doctor, Masters in Business Administration, etc."

2022. okt. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

ebbe bele lehet őszülni :D


Wiki szerint az USA rendszerben a Bachelor fokozat undergraduate (vagyis diploma nem jár hozzá). Van itt egy tök jó ábra:

[link]


Hogy bonyolítsuk: Wiki szerint a magyar rendszerben is undergraduatednek számít a Bachelor. Lásd Hungary rész.

[link]

De hiszen a főiskola itthon diplomának számít :S


Fogalmam nincs, hogy akkor a magyar BA/BS végzettség diplomásnak számít e az USA-ban és akkor belefér a graduate level course-ba?

Vagy diploma nélkülinek és akkor valami alsóbb szintű University degree-nek minősül.


A felsorolt kategóriák között meg szerintem átfedés van, mert a Phoenix egyetem szerint az University degreenek 4 fokozata van:

1. Associate degree

2. Bachelor’s degree

3. Master’s degree

4. Doctoral degree


Tehát gyakorlatilag az university degree lefedi a listámban az összes utána jövő kategóriát?

2022. okt. 23. 18:28
 7/18 A kérdező kommentje:

Phoenix egyetem linkje:

[link]

2022. okt. 23. 18:33
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem teljesen világos nekünk, mert ugye mi ennyire nem bontjuk szét. Mert értelmezéseim szerint, az USA-ban, ez az undergraduate azt jelenti, hogy csináltál egy alapképzést, de semmilyen specializációval. Míg ez a graduate course, már a specializációt jelenti.


Ugye nálunk ez úgy van, hogy már a Bsc-nél van specializációd. Tehát nálunk kimondottan nincs ez az undergraduate dolog, mert itt nincs olyan, hogy specializáció nélkül végzel el képzést. Legalábbis én valahogy így értelmezem.


Mint ahogy a vázlatukban is, ugye az undergraduate, az csak egy általános alapképzés, aztán graduate-ben specializálódsz, aztán mehetsz egy mesterre, aminek a végén a doktori előtt, megint kell egy specializáció.


Szóval szerintem a hazai Bsc, az graduate-nek számít ez alapján. Bár, arról nem vagyok meggyőződve, hogy minden területen így van. Mert ugye ők ezt területekre bontják, nem kimondottan szakokra, mint mi.

2022. okt. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van.


viszont a kérdésnél maradva, az "university degree" is magában foglal graduated képesítést. Illetve a "Graduate Level Courses" is graduated.


Szóval a fene tudja, hogy egy európai képesítést hova lehet beletolni.

2022. okt. 23. 19:36
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól függ, milyen képesítés az. Tehát az Ő rendszerükben, ez milyen specializációnak számít. Az fogja eldönteni, hogy hova kerül.
2022. okt. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!