Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy magyar diáknak több...

Egy magyar diáknak több lehetősége van külföldön egyetemre menni, mint itthon?

Figyelt kérdés

2022. nov. 15. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja persze, miközben jó része még a diplomáját se kapná meg nyelvtudás hiányában.
2022. nov. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
10%
Ezt valami libsi oldalon olvastad?
2022. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön több egyetem van, tehát matematikailag igen. De nyelvtudás, pénz jelentős akadály.
2022. nov. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mivel a világ 200 országában nyilván sokkal több felsőoktatási intézmény van, mint itthon egyedül. Erre a következtetésre könnyű eljutni, még felsőfokú tanulmányok nélkül is.
2022. nov. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A magyar diákok nem egy homogén massza. Akinek nyelvtudása és támogató, komoly pénzügyi forrásokkal rendelkező családi háttere van, annak sok esetben előnyösebb lehet külföldön tanulni. Aki nem rendelkezik a felsorolt dolgokkal, annak értelemszerűen nincs ilyen lehetősége.
2022. nov. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Azért elég könnyű bejutni egyetemre itthon.
2022. nov. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Itthon ingyenes az egyetem és az esetek többségében nem kell sok pont a bejutáshoz. Külföldre kell nyelvtudás, kell pénz amiből kiköltözöl(főleg hogy ami itthon sok pénz az külföldön sokszor semmire se elég)
2022. nov. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

6,7- könnyű bejutni??? Nem kell sok pont?? Nemtudom, én 2012ben érettségiztem, az osztályunkból ha nem voltal a gimi 4 évében színötös tanuló még a sima töriszakokra se jutottál be. Azóta változtattak valamit? Sőt, emlékszem, azok is akik bejutottam nagy nyűggel még volt amiből újra kellett érettségizniűk mert kevés volt a pont… És nem rocket sciencere mentek volna…

Én akkoriban ezt a káoszt látván megsem próbáltam magyarországon továbbtanulni hanem kiköltöztem Bécsbe. Igaz, egy évig csak nyelvet tanultam és hoztam fel az egyetemi szintre de sok mindent megspróroltam magamnak :)

2022. nov. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok szakon 280-300 pont a ponthatár. Azért az egy könnyen megugorható lépcsőfök ha egy kicsit is figyel valaki a suliban.
2022. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#8 Nem tudom te melyik világban élsz de történelem szakmál 355 pont a legtöbb. De itt is van vagy 5-6 egyetem akik min ponttal felvesznek.

Proginfón legmagasabb 395 ami kicsit magas, de a legtöbb egyetemen közel min pontok kellenek csak.



Ahol konstans magasak a pontok az az orvosi és a jogász szakok

2022. nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!