Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Divattervező egyetem külföldön?

Divattervező egyetem külföldön?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam mivel foglalkozzak a jövőben. Több szak is felmerült de a divattervezés a nekem való igazán.

Így arra gondoltam, hogy külföldre mennék elvégezni egy divattervező mester diplomát. Ott nagy lehetőségek vannak és egy külföldi diplomával jó esélyeim lesznek. Külföldi terveim vannak tehát ott szeretném építeni a karrierem a továbbiakban is.

Mit gondoltok sikeres lehetnék vele? És oda milyen követelmények kellenek, elég a tehetség hogy munkákat kell vinni, vagy valamilyen tanulmányi követelmény is kell? Tudtommal nem, csak a művészi munkák alapján van a felvételi. De az alap dolog nyilván az érettségi, meg nyelvvizsga is előny. Ösztöndíjat is kaphatnék ott?



2022. nov. 20. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Az első követelmény a felvételihez, hogy saját magad ki tudod-e keresni a vágyott országok ilyen iskoláit a netről. Ha a kereső használata nincs meg mint képesség nálad, más sem fog menni. Egyáltalán van olyan nyelvtudásod, amivel egyetemi szinten tanulhatsz?
2022. nov. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2022. nov. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Egyvalamiben tévedsz: hogy nagy esélyed lesz külföldi karrierre. A divattervező szakma éppen olyan, hogy a pályára lépők nagy többsége nem tud érvényesülni, és más elfoglaltság után kell nézzen. A szelekció tehát a munkaerőpiacon megy végbe, méghozzá kíméletlenül. Itthon is és külföldön is. Az egyetemeknek bevételi forrás a sok hallgató, s őket abszolút nem érdekli, hogy a végzősök kétharmada semmire sem viszi a diplomával.


Egyébként nem kell feltétlenül külföldre távoznod, mert Pesten is működik egy francia divattervező egyetem, amely francia diplomát ad: Modart International.

2022. nov. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

3- teljesen igaza van.

Külföld az nem garancia semmire, sőt hátrány mert nem vagy alapból a kultúra része, nem ismersz embereket, nincsenek kapcsolataid ami pedig a divattervező szakma alapja.

“Külföldön”, tehát pl Európában már mindenkinek van alap és mesterképzése. Amerikàban már jóval értèkesebb egy diploma mint itt.

2022. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!