Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen divattervező, stylist...

Milyen divattervező, stylist egyetemeket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék a divattal foglalkozni, a stylist-divattervező szakmában elhelyezkedni. Ez a nekem való terület, ez áll hozzám legközelebb. Ebben vagyok a legjobb és ezt szeretném csinálni.

Milyen egyetemeken van lehetőség tanulni itt Magyarországon vagy akár külfölföldön is? A honlapokon keresgéltem, a legideálisabb Debrecen lenne, de ott már nem találtam olyan oktatást, csak Pesten a fővárosban.

Vannak akik inkább a külföldet ajánlják, mert ott tényleg egy komolyabb végzettséget érhetsz el profi szinten, olyan témákat is tanulhatsz amit itt Magyarországon nem is hallani.

Egyetértek ezzel amúgy, csak ahhoz nyilván nagyon kell tudni az angol nyelvet, ha úgy van kimennék tanulni Angliába.

De írjatok magyarországi egyetemeket hova érdemes menni leginkább. És hogy zajlik a felvételi, hogy kerülhetsz be oda? Tandíjat mindenképp fizetni kell? Az, hogy rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülsz, vagyis van ilyen hátrányos helyzetű papírod, az egyetemeken nem lehet ebből előny? És ha mondjuk tényleg nagyon jó tanulmányi eredményeid vannak, kaphatsz ösztöndíjat, vagy esetleg úgy nem kell fizetned, max minimális kiadásokat?

Az még fontos, hogy nem tanfolyam érdekel vagy ilyen okj mert az semmit nem ér, hanem rendes egyetemi oktatás. Ezt úgy kb mennyi idő lenne elvégezni?

Ezek jutottak most eszembe amiket tudni szeretnék. Hallottam már ilyesmikről csak biztosabban szeretnék vele tisztában lenni.

Előre is köszi a válaszokat



2022. jan. 15. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Angliában ne gondolkozz ha Magyarországi egyetemen is gondot okozna tandíjat fizetni, mert ott sokszorosa az itteni tandíjaknak.

A MOME-n van textiltervezés szak, ami 3 év.

[link]

Onnan mehetsz tovább divat és textiltervezés mesterre.

[link]


Van államilag támogatott hely, ha elég jó vagy.


[link]

2022. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Az angol tandíjat tudod fizetni diákhitellel, amit asszem csak akkor kell elkezdened visszafizetned, ha az évi fizetésed eléri az xy összeget. Ha külföldre tervezel menni, mindenképp gyűjts össze egy alaptőkét majd, amiből fizetgeted majd a lakást, kaját stb.
2022. márc. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!