Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az állatorvos asszisztens...

Az állatorvos asszisztens mennyire keresett szakma Németországban?

Figyelt kérdés

2022. dec. 18. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Kicsit hülye a kérdés, mert ha Németország egészét nézzük, akkor szinte kereken 4x akkora mint Magyarország. Tehát ha az a kérdés, hogy találnál-e ilyen munkakört ha Németország egészét nézzük, akkor az a válasz hogy persze.


Ha leszűkíted 1 városra, hogy találnál-e munkát ezzel a képesítéssel, akkor viszont már nem biztos. Ennek szimplán az az oka, hogy ilyen munkakört nyilván csak állatorvosi rendelőben tudsz betölteni, az meg nem olyan mint a Tesco meg a Lidl, hogy van minden sarkon. Magyarországon (ha az egész országot nézzük), jelenleg 2 ilyen hirdetés van.


Ennek viszont nem az az oka, hogy nem keresett szakma vagy hogy rossz szakma, csupán a jelenlévőket már felszívta a piac, és nincs szükség többre.

2022. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen rosszul fogalmaztam, inkább az lenne a kérdésem, hogy jól lehet e keresni vele, ugyanis mindenképp az egészségügyben szeretnék dolgozni. Illetve mindenképp külföldön, az állatorvos asszisztens nagyon tetszik, csak nem szeretnék olyan szakmát tanulni, ami nem éri meg, viszont olyat se, amit nem szeretnék csinálni, mert kint pl a szociális ápolók nagyon jól keresnek, viszont én azt nem szeretném csinálni.
2022. dec. 18. 21:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Németországban mindennel jól lehet keresni, ha az összehasonlítási alap Európa második legszegényebb országa, tehát Magyarország.


10 évet dolgoztam Ausztriában, tudom miről beszélek.


A 2 munkakör pedig össze sem hasonlítható. Mint írtam, állatorvosi rendelő nincs minden sarkon, viszont a humán egészségügyben mindig szükség lesz ápolókra. Egy állami céget nem lehet összehasonlítani egy magánvállalkozással.

2022. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, szerintem így nem fogok kockáztatni, lehet megcsinálom majd később az állatorvos asszisztens szakmát, de előtte tanulok olyat, amivel biztosan eltudok helyezkedni.
2022. dec. 18. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:

"Németországban mindennel jól lehet keresni, ha az összehasonlítási alap Európa második legszegényebb országa, tehát Magyarország."


Ez egy nagyon beszűkült gondolkozásmódra vall, ilyen erővel Magyarországban is álomfizetései vannak a pedagógusoknak, ha Afrikához vizsonyítjuk.


Németországban legendásan rossz a fizetés az egészségügyben, IT és gazdasági szektorban a környező országokhoz képest. Évente több mint 1 millió német állampolgár költözik el az országból, mert sokkal jobb körülményeket biztosít Svájc és Norvégia ezekben a szektorokban. Német orvoshiány annak köszönhető, hogy Norvégiában és Svájcban kevesebb munkáért 2-3x annyi fizetést kap egy orvos.


Ha eszed van Svájcot, Norvégiát, Kanadát vagy USA-t célzod meg. Németországban csak a "hulladék" betanított munka fizet "jól" arányaiban, mivel a német gazdaság a német gyárakra épül ahová sok humán biorobot szükséges IQ pedig semmi, de ezek a fizetések pedig töredékei az értelmiségi munkáknak más, fejlettebb EU-s országokhoz képest.

2022. dec. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5


El sem olvasom a válaszod, bőven elég volt a nevedet elolvasni.


Éltem pár országban, szóval nekem nem kell okoskodnod. Menj a Facebookra MLM csoportokba szórni az igét.

2022. dec. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem neked válaszoltam hanem azoknak akiket meg akarsz téveszteni mosogatófiú. Valaki továbbtanul a 8 általánoson és lehetőségek tárháza nyílik meg előtte külföldöt illetően, osztrák és német legendásan okádék fizetést kínál értelmiségi munkára (ezért is ennyire alacsony az átlag IQ szint itt). Na eriggy vissza súrolni az edényeket és légy hálás hogy a hozzám hasonló előkelő étteremlátogató emberek miatt van munkád.
2022. dec. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7


Bármilyen hihetetlen egy ilyen MLM-es szerencsétlennek, nem mindenki mosogatni jár Nyugat-Európába. De ezt kár magyarázni olyannak, aki életében a megyetáblát nem hagyta még el, csak térképen látta bármelyik országot is.


Nyugodj meg, felesleges vergődnöd. Ha az MLM helyett az általános iskolai tanulmányaidba fektettél volna, most nem járatnád le magad az interneten.


De való igaz, kellenek a hozzád hasonló hülyék, hogy bizonyos emberek megéljenek. Ez nem is vitás. Szóval járkálj csak azokba az "előkelő" kifőzdékbe amiket említettél, sok embernek függ a fizetése tőled.

2022. dec. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!