Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Németországban Call Centerb...

Ha Németországban Call Centerben dolgozom, otthon Magyarországon milyen munkákat találhatnék utána?

Figyelt kérdés
A Call Centerben nem információnyújtás a feladatom, hanem a szervezkedés. Szervezek bel- és külföldön elvontató szolgálatot, bérautót, kórházi tartózkodást, repjegyet, taxikat, hoteleket stb. A kliensek hívnak a segélyhívószámon, én meg leszervezem a dolgokat. Szóval szervezésben jó vagyok. Ezenkívül van egy alapfokú gazdasági diplomám Németországból. Mesterképzésre inkább otthon mennék, mert itt más a munkapiac. Tanulok itt valamit, aztán hasznát otthon nem veszem - na azt nem akarom. Szerintetek milyen pozíciókat célozhatnék meg majd otthon? Gondoltam pl. ilyenekre: felsővezetői asszisztens, nemzetközi kapcsolattartó, külkereskedelmi bonyolító. Ti mit gondoltok reálisak ezek a gondolatok?

2019. okt. 22. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokfélét gazdasági diplomával és felsőfokú német nyelvtudással. Amiket soroltál, azok akár reálisak is lehetnek, de mivel nincs bennük tapasztalatod, ezért csak olyan pozícióknál ahol nem kérnek releváns tapasztalatot. A külker. bonyolító talán ami kakukktojás, mert nincs külkereskedelemben tapasztalatod, se végzettséged, de manapság, amilyen munkaerőhiány van, ha jól el tudod adni magadat, még arra is felvehetnek.
2019. okt. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gondolom, a német jól megy.Plusz van diplomád is.


Én beszerzői munkaköröket javaslok termelőüzemekben.Ott kell sokat szervezkedni, ár tárgyalni.Fizetést pedig sokat ellehet kérni érte.


Vagy, német cég HR osztálya esetleg, de ott nem kapsz akkora fizetést, mint beszerzőként.



Különösen, német autópari cégeket javaslok.

2019. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Call centerest
2019. okt. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es és a beszerzési munkakörökhez nem kérnek tapasztalatot? Vagy hogy tudnám magam itt addig arra a pozícióra célzottan képezni? És mennyit lehet keresni ebben a pozícióban? Köszönöm a válaszokat.
2019. okt. 23. 07:23
 5/9 Gombocka23 válasza:
100%
Rengeteg SSC van itthon, ahol a nyelvtudásod és a tapasztalatod elég elindulni. A jó helyeken megtanítják a specifikus tudást, és belülről építkeznek, így jó kiindulópont lehet, főleg, ha élvezted a "szervezkedést."
2019. okt. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös, igen szeretek szervezkedni, de az SSC-ben ha jól tudom, azt nem kell. Ott inkább ilyen támogató ügyfélszolgálatos állások vannak vagy tévedek? Vagy a későbbi álláskeresés szempontjából találod előnynösnek az SSC-ket? Otthon nem mennék már SSC-be ügyfélszolgálatos munkakörökbe.
2019. okt. 23. 16:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Divat leszólni az SSC-ket manapság, pedig nem egyenlő az ügyfélszolgálattal, akkor nem Európába hoznák, hanem Indiába meg más ázsiai országokba. Nem ott dolgozom, nem azért védem. Ott is vannak olyan pozíciók, amikben értelmes munkát végeznek (nem mintha az ügyfélszolgálat nem lenne az, van aki azt szereti). Az SSC-k jók kezdő vagy kevesebb tapasztalattal rendelkezőknek, és pár év után vagy máshova lehet menni az ott szerzett tapasztalattal, vagy magasabb pozícióba lehet lépni.

Nem azt mondom, hogy SSC-be menj, de azt az opciót se zárd ki, jó tapasztalat szerzés.

2019. okt. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Perszehogy azt sem zárom ki. Én most jelenleg a feltérképezésnél vagyok mert nagyon tanácstalan vagyok. Ezert érdeklődöm. Igaz hogy megvan a diploma, csak hát tapasztalat nélkül nem a legjobb. Köszönöm a válaszaitokat és a jó tippeket. Mindenkinek ment a zöld.
2019. okt. 23. 21:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Hentes
2019. okt. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!