Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Muszáj kiköltöznom Angliába,...

Muszáj kiköltöznom Angliába, a családdal. 17 éves vagyok, mire kiköltözök 18 leszek, milyen iskolába kerulhetek?

Figyelt kérdés
A család úgy döntött, kiköltözunk Angliába. Nos picit felek ettől, főleg mert minddnki itt van nekem. Nyelv tudásom nem a legkiemelkedőbb. 3 éve tanulok itthon, még két évem lenne, de azt is esélytelen hogy kijárjam. Szóval Angliába kell menni, viszont ott nem akarok nyilván munkába járni még 18 évesen, tanulni szeretnék, de nyilván nem egyetemen. Utána néztem általanossagban 18 éves koráig tanul ott az ember, és utána egyetemre mehet. Valaki tud valamit erről?

2023. márc. 2. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Hányadik osztályos vagy most? 11? Ha csak 1 éved van hátra és rossz a nyelvtudásod, akkor elég sz@r helyzetbe hoztak a szüleid. Angliában is vannak gimik, oda járhatsz majd, valószínűleg a 11. osztályt érdemes lenne újra csinálnod, hogy tudj pótolni és ne egy éved legyen a kinti érettségiig.


Egyetemre mehetsz ha megírod a kinti felvételiket, azzal elvileg nincs gond, a gond ott lesz, hogy csomót kell pótolnod, de az nem lehetetlen. Lehetőséged lesz kint is mindenre, ettől ne félj, csak nyilván nehezebb lesz neked mint azoknak akik ott születtek.


Szeretnél amúgy menni? Ha 18 vagy, akkor nem vihetnek ki erőszakkal a szüleid, ha nem akarsz menni, csak ugye kell akkor valaki, aki befogad.

2023. márc. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Semmi értelmét nem látom annak, hogy a tanulói jogviszonyodat itthon felmond: ha már 17 megvagy, fejezd be magántanulóként, és úgy érettségizz le, mert jelentősen megkönnyítheti a jövőben, ha továbbtanulnál.


A többit nem látom át.

2023. márc. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudsz ittmaradni más rokonnál/nagyszülőnél? Legalább az érettségit jó lenne most már itt letenni, mellette meg ráfeküdni az angolra, tanárhoz vagy tanfolyamra járni, ha esetleg menned kell majd neked is utánuk.
2023. márc. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem beszélsz jól angolul, akkor esélyed max rakodómunkásként van odakint! Odakint utolsó migránsok lesztek, poláknak hívnak majd - mindenkit poláknak hívnak, mert összevetik a lengyel-cseh-magyar-szerb migránsokat, aztán kiabálják majd, hogy pivo-pivo! Nem ám az aranyélet vár odakint, hacsak nem fideszközeliek a szüleid és azért mentek ki, hogy ott luxusállásuk legyen egy fideszes kiszervezett cégben.
2023. márc. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Adott tárgyból meg utánanézel, online kurzusoknak, mert a távoktatásos suliban nem lehet elmélyedni a tananyagban.

2023. márc. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%
Nekem mondanák h muszaly kiköltöznöm!Már csomagolnák is:D
2023. márc. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#4-es válaszadóra reagálva én is hallottam ilyen, hogy nem a legjobb ott, valami olyasmit is hallottam már, hogy a kelet-európai bevándorlót jobban lenézik, mint a feketéket, arabokat, de ne legyen igazam.
2023. márc. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A kötelező oktatás itt 16 évesen befejeződik, utána vagy munka (vannak apprenticeshipek), vagy 6th form két évig, ahol felkészülsz az egyetemre. Az passz, hogy a te esetedben átvesznek-e valahova, szerintem is a magántanulói státusz lenne a legjobb.
2023. márc. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben megmondanám nekik, hogy nem megyek ki. Nincs valamilyen nagyszülő, keresztszülő, akárki akinél ellehetsz? Én ezt tenném, főleg ha a költözés idejére már betöltöd a 18-at.
2023. márc. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Árva lettem sajnos, de a batyaimmal össze fogunk, ki bírjuk ezt a 2 és pici évet
2023. márc. 12. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!