Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen típusú iskolába jelentk...

Homokitibor kérdése:

Milyen típusú iskolába jelentkezhet a 17 éves lányom Angliában?

Figyelt kérdés
2020 nyarán fog a lányom Angliába, Londonba költözni hozzám az édesanyjával. Május végén tölti be a 17. életévét. Magyarországon befejezi a gimnázium 2.évét. Szerencsére jól beszél angolul. Tanulmányi eredményei átlag 4-es. Milyen iskolába tudom Angliában beíratni? College? Ha igen akkor mi alapján veszik fel? Hogyan működnek azok az iskolák amibe írathatom? Ingyenes vagy fizetős?

#angol oktatás #Anglia tanulás #angliai iskolák #angliai college #angliai középiskolák #londoni középiskolák
2019. okt. 19. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

Te élsz ott,neked kéne tudnod.

Vagy kérdezhetnél Londoni magyarok csoportban facen.

Mert mi itt Magyarországon honnan a fenéből tudnánk?

2019. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Igen, College-ba kell íratni. (Azt hiszem) 21 éves korig ingyenes egészen level 3-ig, szóval fizetni nem kell.

Angliában egészen más az oktatás, a magyar bizonyítvánnyal nem igen tud mit kezdeni ha nincs érettségije.

Ha írsz egy várost/pontosabb környéket ahol laksz, körbe tudok nézni milyen College-ok vannak arra, és hogy milyen szakok vannak ott.

Mi akar lenni a lány, ha nagy lesz? Szakmát akar, vagy tervez egyetemre menni?

Ha egyetemre akar menni, akkor A level-re kell jelentkeznie. Ez 2 éves szak, és itt 3 tárgyat fog tanulni, nagyon hasonló a magyarországi emelt érettségihez. Ennek elvégezte után tud egyetemre menni.


Ha csak szakmára akar menni és az angolr nem árt tanulnia, akkor elég ha ESOL-ra jelentkezik, azaz "English for Speakers of Other Languages". Vagy esetleg English GCSE-re.

Itt angolul tanul, 1 éves. Illetve mellette egyidőben tud level 1 vagy level 2-es szakra menni. Ilyenek mint például a fodrász, szakács stb. Egy level az 1 éves, és Level 2 végzettséggel már el tud helyezkedni.


Viszont nem csak ilyen szakmák vannak. Vannak például könyvelő, informatikus, közgazdász, irodai asszisztens, turizmus, stb stb, vagyis olyan szakmák, amiknek van egyetemi szak megfelelője is. És tud majd lépcsőzni, level 1 majd level 2-re, majd ugye level 3-ra. A level 3 az már 2 éves, de az ott kalott papírral már egyetemre is tud menni ugyanúgy, mintha A level-re ment volna.

Ugye ez hosszabb folyamat ha egyetemre akar menni, de a BTEC Level 3 az sokkal könnyebb mivel gyakorlatias, nem pedig olyan mint az A level. Illetve már lesz egy alapja a kiszemelt szakkal kapcsolatban egyetem előtt.


Szóval attól függ mik a tervei. A level-re viszont kell GCSE hogy bekerüljön, illetve nem árt ha nagyon jó az angolja is. Majd kell emailt írni a sulinak, hogy valaminek be tudják-e számítani a meglévő magyar 2 osztályát.

De egyébként a legkönnyebbnek a BTEC level 1/2/3 szakokon való lépcsőzést mondanám a legkönnyebbnek, énis azon mentem végig. Viszont én ugye eleve level 3-on kezdhettem 16 évesen, mert ide jártam High School-ba, most pedig egyetemre.


Ha van még kérdésed, írhatsz privátot is, mert többféleképpen lehet továbbtanulni, nem úgy van mint Magyarországon, hogy 4 év középsuli, érettségi utána meg egyetem és annyi.

2019. okt. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, mennyire lényeges, hogy ott tanuljon. Mert ha nem, akkor az is megoldható lenne, hogy Magyarországon marad még 2 évig, addig kollégiumban lakhatna, letehetné az érettségit, aztán kimehetne hozzátok.
2019. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2es 100%osan jó információt adott. Én is azt mondom hogy valószínűleg egyszerűbb lesz fel lépcsőzni level 3ig. Én egy évet jártam közép iskolába Magyarországon nekem nem számították be a jegyeket mentem level 1re hiába hoztam jó jegyeket. Szar mert végig kell még szenvedni 4 évet ha egyetemre is akar menni utána. Én is inkább azt tanácsolom hogy ha megoldható inkább érettségizzen le és jöjjön ki egyetemre.
2019. okt. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!