Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikai egyetemek mennyire...

Amerikai egyetemek mennyire hasonlithatóak a magyarokhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hosszútávú céljaim közé tartozik az hogy az Usában tanulhassak és sportolhassak. Akik kint vannak mik a tapasztalatok, és hol tanultok? Mennyire nehéz beilleszkedni stb? A válaszokat előre is köszönöm! :))

2023. márc. 3. 09:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire! Odakint komolyan vesznek nagyon mindent. Amúgy szinte esélyed sincs bekerülni manapság, főleg, hogy sportolj! Az már előre le van zsírozva gimikből, hogy melyik egyetemre ki kerül fel.

Én Pittsburgh-ben voltam 3 évet, ég és föld a különbség. Lógás nincs, nem nézik el, ha késel, repül egyből az ösztöndíj. Voltak kint velem páran, az első év végére 8-ból 3-an maradtunk, mert ők csak buliztak, meg partiztak, mint itthon.

Az élet nem annyira húzós, én 860 dollárból béreltem lakást egy hónapra, kaja főleg egyetemi menza volt.

A beilleszkedés változó, én olyan környéken voltam, ami azért viszonylag erősen szívott fel mindenhonnan diákokat, ezért nem nagyon foglalkoztak velünk a "helyiek", mármint abban az értelemben, hogy nem közösítettek ki. Nyilván volt egy határ, nem mindenhova hívtak, kellett majdnem egy év, mire nagyjából kiismerte az ember a helyi viszonyokat, hova tud elmenni, hol vannak a jó helyek stb...

2023. márc. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!