Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen felvételi eljárás van...

Milyen felvételi eljárás van Ausztriában?

Figyelt kérdés
Ha magyar érettségivel szeretnék Ausztriában továbbtanulni, milyen követelményeknek kell megfelelnem? Ott is létezik ez a pontrendszer, mint Magyarországon?

2023. ápr. 2. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
az egyetemek honlapjain minden fent van.
2023. ápr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincs pontrendszer.

Hivatalos fordito altal leforditott erettsegi bizonyitvany kell es egy B2es nemet nyelvvizsga (persze az is leforditva).

2023. ápr. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És mi alapján tudsz bekerülni, ha nem nézik a tanulmányi eredményt? Mindegy milyen az érettségi csak legyen?
2023. ápr. 3. 07:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen. Csak odakell menni es beiratkozol.

Az elso felevben rostalnak. Ott kiesik kb a fele.

2023. ápr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 3. 22:47
 6/9 anonim ***** válasza:
a legtöbb szakra csak érettségi kell meg nyelvvizsga, felvételi csak néhányon van.
2023. ápr. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A Medizinische Universität Wien honlapját bújom legalább másfél órája és azon kívül, hogy vannak felzárkóztató kurzusaik, és hány embert vesznek fel, semmit se találtam. Valaki nem tudna segíteni, aki jobban kiigazodik ezen? Ha jól vettem ki, van felvételi, de hogy külföldiként rám mi meg hogy vonatkozik arról gőzöm sincs.

Kérdező, te hol tervezel továbbtanulni? Esetleg majd rámírsz priviben, ha találtál valamit? Én is írok ide, ha megtudok valami újat.

2023. ápr. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Universität Wien oldalán minden le van irva pl.

Vannak szakok, ahová egyáltalán nincs semmiféle felvételi, de azért a népszerűbb szakokra van (jog, orvosi, pszichológia, tanári, kommunikáció és médiatudomány, közgáz, anglisztika stb.). Ezeknél nem néznek jegyeket meg érettségi eredményeket, hanem van egy írásbeli felvételi vizsga, szakonként eltérő, hogy mennyit kell tanulni, mennyire nehéz, mik a követelmények. Plusz ugye nemzetközileg elismert C1 nyelvvizsga kell. Bécsi Egyetem honlapján amelyik szakhoz oda van írva, hogy “mit Aufnahmeverfahren”, ott van felvételi.

2023. ápr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Az adott egyetemen honlapján nagyjából mindent megtalálsz. Ausztriában nincs pontrendszer. Teljesen más sajnos. Ha sportoló vagy, vagy van már előzetes szakmád ami kapcsolódik az egyetem adott szakához, akkor előre kerülsz a sorban. Viszont ha csak érettségivel rendelkezel, kb utolsó vagy. Éveket is várhatsz míg felvesznek.
2023. ápr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!