Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztriába hogyan lehet...

Ausztriába hogyan lehet egyetemre menni? Van valami felvételi?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni,ebben a tanévben. Kint szeretnék továbbtanulni Innsbruckban. Van egy középfokú német nyelvvizsgám és egy alap német érettségim. Mi kell oda? Elég ez? Jelentkezem és van ott felvételi?

2018. aug. 22. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: [link]
2018. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm! :)
2018. aug. 22. 16:35
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Középfokú némettel hogy tervezed megérteni az egyetemi tananyagot? Sokszor magyarul is nehéz értelmezni hátmég idegen nyelven, főleg ha nem is vagy jó belőle.
2018. aug. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves vagy.:D Honnan veszed,hogy nem vagyok jó belőle? És nem oksokodást kértem,hanem a kérdésemre a választ.Köszi:)
2018. aug. 22. 17:55
 5/11 anonim ***** válasza:
14%

Nem okoskodtam, de én jártam külföldre egyetemre, erős felsőfokú nyelvismerettel és még így is volt jópár alkalom mikor az óra felét nem értettem.

Középfokú nyelvtudás kb arra elég hogy az utcán tájékozódni tudj.

2018. aug. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De akkor miért nem ezt írtad? Nyilván érdekel tapasztalat is. A B2-t 2 éve tettem le,azóta is tanulom ezerrel,és most,hogy rávilágítasz tanulni fogom mégjobban. Legfeljebb hazajövök és itthon folytatom ha nem tetszik.😊
2018. aug. 22. 18:16
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Én Angliában jártam, bár ott már ugye maga a felvételi elég magas fokú nyelvtudást igényel( Sat test). Én sem gondoltam volna hogy ilyen nehéz lesz az egyetemen megérteni a tananyagot, hiszen tele volt addig ismeretlen szöveggel. Az első évben vért izzadtam hogy ne bukjak ki, és szinte naponta bőgtem.
2018. aug. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen,erre sajnos én is számítok..:/:)
2018. aug. 22. 18:48
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, majd belejössz a nyelvtudásba. Szerencsére nagyon jók a német tankönyvek – ha a suli elején beszerzed őket és szorgalmasan, minden nap olvasod őket, belejössz a szaknyelvbe hamar. (Lehet, hogy nem tudsz reszelt sajtot kérni az Aldiban, de a szaknyelv az menni fog – ilyen ez. XD)
2018. aug. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9-es köszönöm a bíztatást..:)

Haha kinek is kell a sajt,mikor a mitokondrium sokkal izgibb :DDDD

2018. aug. 22. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!