Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan gyüjtsem össze a pénzt...

Hogyan gyüjtsem össze a pénzt az egyetemre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gimnazista lány vagyok és még 4 évem van az egyetemig (5 éves)

és egyre jobban biztos vagyok abban hogy hova és milyen téren szeretnék menni továbtanulni.

Több opció is van de örülnék ha az első teljesülne tehát külföldre szeretnék menni egyetemre azon belül inkább a zeneipar érdekel.

Nos magamnak kell fizetni a szemesztereket,mindent... és nagyjábol 50-80.000 dollárra lenne szükségem ami nagyon nagy összeg..

Tudok dolgozni, ösztöndíjat is kapok és a szüleim is tudnának sokat támogatni viszont ez nagyon nem elég.

Hogyan tudnám összegyűjteni minél hamarabb a pénzt?

Milyen opciók vannak hogy esetleg valahogy egy nagyobb összegre tegyek szert?

Nem vagyok rossz tanuló viszont igyekszem egyre jobb lenni és a tanulással nem lesz gond,nyelvvizsgám is lesz nemsokára persze.

Sportolni is elszeretnék kezdeni,versenyekre járni stb és egy külföldi egyetem borzasztóan nehéz de hiszek benne hogy sikerülhet mert nem lehetetlen.

Nyilván kevesebb mint 4 év alatt nem tudom hogyan gyűjtsek össze több milliót szóval olyanok tanácsát szeretném kérni akik esetleg jártasak ebben a témában vagy van valami olyan dolog amit szívesen megosztanának esetleg tanácsként vagy segítségként.



2023. ápr. 13. 13:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

hogy hogyan? szedd össze magad és találj ki valami reálisabb célt, most komolyan eltapsolnál 27.000.000 forintot csak arra, hogy amerikában játszhasd az ügyes kis egyetemistát? XD

ne sportolni kezdj el, értem hogy sportösztöndíj is létezik a tinifilmekben, de ha zenélni akarsz, kezdj el zeneiskolába járni, és tanulj mellette szorgalmasan valami európai nyelvet, ha már mindenáron külföld, mert az egyrészt megfizethető, másrészt felvesznek.

2023. ápr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

13:47


Minden embernek más céljai vannak és mindenkinek más a megfelelő az életben.

És mi van ha én oda szeretnék esetleg menni egyetemre és elkölteni rá annyi pénzt mert hasznosíthatom az életben amit ott tanulok?

Lehet hogy számodra elérhetetlenek ezek a dolgok de nekem nem.

Zenélek is,két hangszeren játszom jelenleg de az évek alatt már többet kipróbáltam már és járok is hetente többször zeneiskolába.

2023. ápr. 13. 14:02
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet hogy számodra elérhetetlenek ezek a dolgok de nekem nem." - ha nem elérhetetlen számodra, akkor mi a kérdés???

Mert persze, ha olyan reális cél lenne egy gimis számára összespórolni ekkora összeget, akkor mindenki összegyűjtené (ha nem is mindenki erre költené el).

2023. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
16%

tedd azt, amit szeretnél...ez ilyen egyszerű. Egyszer élünk, te is...ezt ne feledd. Amit magadra költesz, abból te profitálsz, azontúl minden szép emlékké váklik, nem csak hasznos diplomává...


Meglátod sokat jelent ha megvalósítod álmaidat..nem leszel depis, életúnt...


Sok sikert!


Ja, majd elfelejtettem....tanulni is kell, ha nem is summa cum laudé a cél..

2023. ápr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

14:10


A kérdést nem éppen a tanulásra értettem hanem hogy hogyan tudnám összegyűjteni az egyetemre a pénzt,

a tanulás és a pénz két külön dolog ha nem tudnád és az egyetemet nézve ez már más téma ha külföldre akarsz menni :)

2023. ápr. 13. 14:20
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem sincs semmi szükség arra egy zenei karrierben, hogy minél nagyobb mágusképzőkbe lapátolj minél több lóvét, csak hogy ott lehessen az oklevél a falon a megélhetési giccsgyárban. Ha csak egyetlen hangszeren is tényleg bénítóan nagyszerű vagy, akkor tied a világ session zenészként és zenekari beugróként, nem beszélve azokról a produkciókról, ahova már szívesen mész beltagnak is.


Nem írtad le a lényeget egyébként, hogy a "zeneipar" szó nálad mit is takar majd a valóságban. Elég sokat árnyalhat a dolgon, hogy van-e remény arra, hogy megtérül egy ekkora befektetés, vagy teljesen hamvába hal a projekt, akármennyit is invesztálsz bele, például mert egyszerre élsport nehézségű és számottevő kereslet nélküli.

2023. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
de aranyos
2023. ápr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozz, tanulj, spórolj és célozd meg a világ összes elérhető ösztöndíját, esetleg nyerj a lottón. Elég általános válasz, de a kérdés is az volt. Ha számodra reális cél, felteszem nem óránként 1150 Ft-os diákmunkák között tudsz válogatni, mert abból jó sokára jönne össze ez a pénz. De nem ismerjük se az anyagi helyzetedet, sem a lehetőségeidet. Illetve olyan megoldást se tudunk, amivel a semmiből 4 év alatt 30 millió lenne... ez kicsivel több, mintha valaki a bruttó 900.000 Ft-os fizetésének minden fillérjét félretenné erre a célra 4 éven keresztül, ami itthon egy kimagaslóan magas fizetésnek számít...
2023. ápr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem reális még egy jobban fizető pozícióban sem 25 millió forintot tisztán összeszedni 4 év alatt, pláne iskolásként. Elhiszem, hogy céljaid meg ambícióid vannak, csak ilyenkor a realitásérzék még nincs kialakulva, emiatt nem a kommentelőket kell szapulni, mi csak leírjuk a valóságot, ez nem negatívitás, meg nem arról szól, hogy egy válaszoló számára elérhetetlen-e vagy sem. Ha meg ennyire ki tudsz oktatni másokat, nyugodtan teremtsd elő a pénzt, ezek szerint okos vagy te, ha neked nem jók a válaszok, meg tudod keresni suli mellett is....

Egyébként tényleg óriási h.lyeség, mégha lottót nyersz is ennyi pénzt zenei egyetemre elpazarolni. Itthon a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem is nagyon jó, most benne is volt a top egyetemek közt eléggé jó helyen, és innen is mentek már más országba tovább.

2023. ápr. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 NTBS ***** válasza:
88%
Legálisan sehogy. Maximum, ha nyersz a lottón.
2023. ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!