Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában szeretném elkezdeni...

Amerikában szeretném elkezdeni egyetemi tanulmányaimat. Mi szükséges ehhez?

Figyelt kérdés
Elsőként szeretnék megjelölni 1-2 egyetemet, ahova nagy valószínűséggel nem fognak felvenni, igazából itt, Magyarországon szeretnék egyik orvosi egyetemre járni, de hát próba-szerencse. Milyen felvételit kell ehhez írnom? Átlagom milyen legyen?

2023. ápr. 15. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az első és legfontosabb: rengeteg pénz! Egy átlagos tanév ott 40000-80000 dollár közé esik. Ha ezt tudva továbbra is érdekel, egyszer elég részletesen leírtam (mondjuk Harvard specifikus, de a legtöbb jó egyetem hasonló ehhez): https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

Én itt a 29. válaszoló vagyok.

Egyébként az orvosi elvégzéséhez az USA kifejezetten rossz hely, négy éves alapképzés van, ahol pre-medre szakosodhatsz, és csak utána mehetsz el orvosira. Drága, hosszú és macerás szerintem

2023. ápr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az elso irta rengeteg penz USA-ban tanulni, nem csak maga az egyetem, hanem ott elni is (lakhatas, kaja, egeszsegbiztositas stb.)

Ezek mellett nagyon maceras is kijutni.


Abban nem ertek egyet az elsovel, hogy rossz hely lenne az orvosi elvegzesehez. Sokkal rendezettebb a legtobb egyetem tanterve mint itthon. Valamint itthon elegge elavultul oktatjak a legtobb dolgot, mert valamiert a magyar egyetemek ragaszkodnak a magyar konyvekhez, amik labdaba se rughatnak az amerikai konyvekkel szemben pl.: elettan, patologia, belgyogyaszat.

2023. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az USA ban kulon van bontva az orvosi kepzes nem osztatlan mint Magyarorszagon. Mindenki eloszor elvegez egy alapkepzest (bachelor) ami 4 evig tart, ha valaki nagyon igyekszik letudja 3 vagy 3.5 ev alatt is.


Kemenyen kell tanulni mert nezik a diploma atlagat (GPA) es hogy milyen tantargyakat tanultal. Ezutan felkeszulsz az MCAT-re ami egy fajta standard teszt amit orvosin kernek. Ezek utan jelentkezel egy orvosi egyetemre ami 4 evig tart es te fizeted. Ezutan fogod elkezdeni a rezidens programot amikor meg szinten nem keresel jol es napi 24 oraban dolgozol.


Ha ezen mind atmentel, sikerult az osszes vizsga akkor leszel orvos kb. $500,000 tartozassal.

2023. ápr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!