Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztriában, Németországban...

Ausztriában, Németországban mi kell ahhoz, hogy ingyenesen tanulhassak németül?

Figyelt kérdés

#német nyelvtanulás ingyen
2023. jún. 4. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Jelentkezz az egyetemre és vegyenek fel.
2023. jún. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval, csak ilyen speciális esetekben lehet a nyelvtanulás ingyen. Ilyen eset lehet még, ha az osztrák munkaügyi hivatal (AMS) megítél számodra egy ingyenes nyelviskolát. Menekülteknek szoktak ilyet megadni.

Egyébként ingyen nyelviskola nem nagyon van már, mert hát semmi nincs ingyen...

2023. jún. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2: Igen, erre vagyok kiváncsi, hogyan lehet ebben a Volkschuléban, vagy nem tudom, most minek hívják, tanulni. Mik a feltételei?

Még EU-n kívüliek is tanulhatnak ott, ebből gondolom, hogy EU-s állampolgároknak is kell lennie ilyen lehetőségnek.

2023. jún. 6. 15:28
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3


Vagy megtanulsz németül, vagy megtanulsz angolul. :) Legalább annyira, hogy ne itt kelljen kérdezgetned a felvételi rendszerről. Merthogy a honlapjukon minden le van írva minden főiskolának és egyetemnek, angolul és németül is.

2023. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!