Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Alkalmaznak valahol au pair...

Alkalmaznak valahol au pair párokat?

Figyelt kérdés
A barátommal szeretnénk kimenni valahová nyelvet tanulni. Milyen honlapokon járhatnék utána, hogy milyen lehetőségeink vannak együtt. Jó lenne olyan munkát találni, ahol a szállás biztosítva van, ezért gondoltam az au pair-kedésre. Esetleg van más lehetőség is, ami kifizetődő lenne?
2008. dec. 30. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A p£roddal akarsz egy csalàdnàl dolgozni?

Szerintem ritka ha van ilyen,mindenhovà szeretnek egyet,föleg lànyokat.

Ha most te a pàroddal kimennél,az olyan nem szimmpatikus sok csalàd esetén.

Én Svàjcban élek,nagyon keresett a baby sitter errefelé,de legtöbb esetben kivan emelve a hirdetésben hogy làny.

Söt sokszor feltétel,hogy ne legyen pàrkapcsolatod(hirtelen lelépsz,honvàgy,stb..)

Ha mondjuk egy orszàgba mennétek,te Au pair-nak,pàrod meg mondjuk felszolgàloként,vagy hajon,esetleg hasonlo àllàs,az lenne a legjobb.

Mindketten kapnàtok szàllàst,igaz külön lennétek,de a szabad idötöket egymàssal tölthetnétek.

Igy külföldre kimenni,hogy egy helyen,egy munka,au pairként,szerintem lehetetlen.

Inkàbb kacsintgassatok hajos munka,vagy szàllodai munka,esetleg gyàri munka felé,ahol alkalmaznànak mindkettötöket!

2008. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ritka az ilyen, de előfordul. Én is au pair vagyok, és általában azt javaslom az érdeklődőknek, hogy ne ügynökséghez menjenek, hanem önállóan intézzék a családkeresést, a ti esetetekben talán mégis könnyebb lenne ügynökség útján kimenni. Ők jobban átlátják, hol van szükség párokra. (Ilyenkor a lány általában a házimunkát és a gyerekek körüli tevékenységet végzi, a fiú pedig a ház körül segít be, füvet nyír, elmegy bevásárolni, néha sofőrködik, ilyesmi.)
2008. dec. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszoló vagyok, időközben találtam egy blogot, amit egy au pair pár ír, talán érdemes lenne felvenni velük a kapcsolatot, hogy jutottak ki, stb.


[link]

2008. dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy azt hidd,hogy tök jó lesz,és könnyű lesz így nyelvet tanulnotok...nekünk nincs sok jó tapasztalatunk erről.

Ha szükség van egy pár munkájára egy családnál,ott ki is használnak rendesen a kevéske pénzért.

Főleg,mivel ott is laktok,helyben.

A párom reggeltől-estig télen-nyáron-fagyban kinti munkát végez az 50ezer négyzetméteres birtokukon,ami ráadásul erdő közepén van.5 kandallóhoz aprítja a családnak a fát,lovakat gondoz,sofőrködik,nincs egy perc nyugta.

Nekem csak 4 dog jutott pluszba a 2 gyerek mellé,+egy hatalmas 2 szintes ház takarítása minden nap,illetve 2 különálló kis házé.Na jó,az egyikben mi lakunk,azt amúgy is rendbentartanám.

Az egyik dog(85kg-os)már öreg,és naponta 2szer fel kell segítenem minimum,mert inkontinens már szegény,bemegy ez-az,s akkor újra takarítás-felmosás,miközben a család járkál végig a házon,na próbálj meg így rendet tartani.Fél éve vagyunk a család alkalmazásában,amúgy kedves,jó emberek,de aki külföldről-jelen esetben magyar-embert keres a családjához,ott vannak elvárások.

És az au-pair fizetés tudod,hogy nem sok.

Szóval gondold meg,megéri-e.

Nekünk már nem,csak még eddig őket néztem,meg a kutyut,hogy még ne altassák el végleg.Mert ők nem fognak kínlódni vele.

A nyelvtudásunk se fejlődött sokat,mert az egész család rohan,és iszonyú gyorsan beszélnek hozzánk,nincs idejük velünk foglalkozni.

Szóval ezt át kell gondolnotok,mielőtt álmodtok!!!

2008. dec. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
az első válaszolónak szerettem volna e-mailt küldeni de miután értékeltem a válaszát eltünt a link amivel kapcalatba léphetnék vele,na most ilyenkor mi a teendő?
2009. márc. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!