Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van olyan ország ahol nem...

X0 kérdése:

Van olyan ország ahol nem kötelező az irodalom, történelem?

Figyelt kérdés
+ erkölcstan/hittan, hon- és népismeret, ének-zene, rajz, dráma és tánc, tánc és mozgás, 2. idegen nyelv is jó lenne ha nem lenne kötelező. Én már rég kijártam az iskolát, de kíváncsi vagyok van-e valahol igazán nekem való iskola: ahol nem kötelezőek a humán tantárgyak, és az iskola után lehet menni egyetemre, főiskolára, stb. Nem árt ha érettségit is ad. Amikor én jártam, akkor a felsoroltakból csak az ének és a rajz volt kötelező, az is csak általános iskolában: szakközépiskolában nem, de gimnáziumban igen. Nem arra gondolok, hogy az országban nincs is közoktatás, vagy nehezen elérhető. Köszi.

2023. júl. 5. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát fejlett országot keresel ahol nem készítik fel az embereket arra, hogy az emberi kultúra minimumjáról legyen valami fogalma? Igen van, Oroszország, ott nem kell ezeket tudni, hogy katona legyél.
2023. júl. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1-es: Oroszországban tudtommal 10 évfolyam van, nincs szétosztva általános és középiskolára, nincs érettségi, utána lehet menni egyetemre, főiskolára. Ott a 10 évfolyamon nincs irodalom, történelem? Nem azt kérdeztem, hogy mi kell hozzá hogy katona lehessen valaki.
2023. júl. 5. 20:58
 3/7 A kérdező kommentje:
2-eshez kiegészítés: az a 10 év nem is biztos hogy kevesebb mint nálunk a 12, sőt, lehet hogy még több is. A szakközépiskola korábban ugyanúgy 4 év volt mint a gimnázium, és ugye ott van egy csomó szakmai tárgy: ezeket elhagyva 4 évnél hamarabb elvégezhető. Ma is, gimnáziumban van egy csomó tárgy ami technikumban nem kötelező, és a technikum is ad érettségit. Ilyen a 2. idegen nyelv, és ilyen volt az ének-zene és a rajz amikor én jártam szakközépiskolába. Emiatt már 10 évre jön ki: ha nincsenek azon tárgyak amik csak gimnáziumban kötelező, de szakmát adóban nem, és a szakmai tárgyak se. Ezen kívül, amikor én jártam iskolába, több tantárgyat is elölről kezdtünk: irodalom, nyelvtan, történelem, fizika, de úgy rémlik a földrajz, biológia is ilyen volt. Vagyis egy csomó tárgyat 2-szer tanultunk. Ha csak 1-szer tanuljuk, akkor még 10 évnél is kevesebbre jön ki. Ráadásul még idegen nyelvből is: sose tanultam korábban angolt, mégse okozott problémát, mert teljesen elölről kezdtük. Szóval 9 év körülire jön ki a magyar ha normálisan csináljuk: aki mondjuk programozó akar lenni, annak nem kell ami csak gimnáziumban kötelező, és szakma se kell neki.
2023. júl. 5. 21:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem ismerem részletesen a rendszert, de azt tudom, hogy Angliában az utolsó években (utolsó kettő talán?) nagy szabadsága van a diákoknak, hogy milyen tantárgyakat tanulnak.
2023. júl. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Vagyis egy csomó tárgyat 2-szer tanultunk. Ha csak 1-szer tanuljuk, akkor még 10 évnél is kevesebbre jön ki."

Egy általános iskolásnak nem lehetne úgy leadni, hogy az érettségire is jó legyen. Ha megnézed ezeknek a tárgyaknak az általánosos és a gimis változatát is, akkor rájöhetsz, hogy elég más a kettő nehézségben.

2023. júl. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös: akkor kezdetben általános iskolás tempóban haladva adják úgy hogy érettségire is jó legyen: arra több kell, tehát több időbe telik megtanítani: több óra. Utána fokozatosan gyorsul, a végén eléri a középiskolás tempót. Minden tanévben egyre gyorsabban.
2023. júl. 23. 17:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem csak a tempóról van szó, hanem az anyag mélységéről! Általánosban az alapokat kapják meg, utána gimiben meg jöhet a biokémia, meg a bonyolultabb, általános anyagra épülő részek. Meg pl. logaritmust nem is értene egy tízéves.

Lényeg a lényeg, valójában nem kezdtétek újra, csak arra építkeztetek, ami általánosból jött.

2023. júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!