Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bekerülhetek egyetemre az 5...

Bekerülhetek egyetemre az 5 kötelező érettségivel? (matek, angol, nyelvtan, irodalom, történelem).

Figyelt kérdés

Informatika szakra szeretnék menni.

Bekerülhetek infó érettségi nélkül?



2017. febr. 9. 18:48
 1/6 marcusek ***** válasza:
100%
1. Az azért jó volna tudni, hogy milyen szakra szeretnél menni. Informatika szak nincs, max kar egy adott egyetemen. 2. Tudtommal ez csak 4 ( nyelvtan+irodalom amennyire én tudom még mindig egyben van)
2017. febr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Attól függetlenül 2 tantárgy, úgyhogy szerintem nem nagy probléma, hogy ketté szedtem.
2017. febr. 9. 19:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

De probléma, hogy kettészedted. Amiket felsoroltál az csak 4 kötelező érettségi. Viszont 5 érettségit kell írnid ahhoz, hogy legyen teljes érettségid, és egyáltalán befejezd a középiskolát és jelentkezhess egyetemre.

Ezek: magyar nyelv és irodalom (egynek számít, hiába tanulod külön tárgyként), matek, töri, idegen nyelv és egy választott tárgy. Muszáj választanod egy 5. érettségi tantárgyat.

Az, hogy info szakra bekerülsz-e info érettségi nélkül, az a szak felvételi követelményeitől függ. A felvi.hu-n nézd meg hova szeretnél menni, és le lesz írva, hogy miből kell érettségi hozzá.

2017. febr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Őszintén megmondom szerintem ne akarj menni infós egyetemre ha nem vagy hajlandó megcsinálni a sima infó érettségit. Egyszerű és nem megterhelő.
2017. febr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem nincs választható érettségim.

Az 5. a kötelező szakmai érettségi.

Infó érettségit meg azért nem akarok tenni, mert így is sokat kell tanulnom és nincs aki felkészítsen.

2017. febr. 11. 14:33
 6/6 anonim válasza:
Na, csak ezt nem mondtad hogy a szakmai tárgyad az ötödik érettségi tárgyad. Úgy volt, hogy az 5 tárgyban az általad kettébontott magyar is benne van. Informatika szak pedig nem létezik, van mérnökinformatika, programtervező informatika, stb. Valami ilyesmire gondolhattál. Üdv.!
2017. márc. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!