Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen orvosi egyetemeket...

Milyen orvosi egyetemeket ismertek külföldön, ahol ingyenes az oktatás , vagy akár van lehetőség ösztöndíjasként tanulni ?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok végezni a pszichológia mesterrel, de úgy érzem tovább szeretném folytatni a tanulmányaimat , nem feltétlenül vagyok megelégedve ezzel a tudással. A problema az adott, ugyanis az összes állami félévemet elhasználtam, és ebben, a csodálatos gazdasági helyzetben nem tudnék milliós tandíjakat fizetni… (még úgysem, ha kipottyantanék 3 Babócát reagálva a méhem zsarolására) :)

Szóval alternatívákat keresek!

Ugyanakkor azt is szívesen meghallgatom , hogy aki önköltségesen végezte el az egyetemet , az milyen erőforrásokat használt?



2023. júl. 7. 03:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%

"még úgysem, ha kipottyantanék 3 Babócát reagálva a méhem zsarolására"

. Szerintem ne akarj orvosira menni...

2023. júl. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
oké, értjük, első és legfontosabb kérdés: a "külföldi" nyelv mely dialektusait beszéled felsőfokon?
2023. júl. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

"Ugyanakkor azt is szívesen meghallgatom , hogy aki önköltségesen végezte el az egyetemet , az milyen erőforrásokat használt?"


Jómódú családból származom így a szüleim kifizették zsebből gond nélkül. Aztán amikor már magánklinikán dolgoztam sebészként több éves tapasztalattal és újították a saját házukat önként ajánlottam fel hogy állom a felújítási költségeket így kvázi kiegyenlítődött a számla.

2023. júl. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem a helyzeted. Ha tovább akarod képezni magad pszichológia mesterdiplomával, miért egy teljesen más szakba akarsz belevágni a nulláról ahelyett hogy pl. klinikai szakpszichológus továbbképzésre mennél? Miért pont orvosi egyetemre akarsz menni? Egyébként guglizz rá, az átlag gyakoris válaszoló sem fog ennél többet tudni a külföldi orvosi egyetemekről. Erőforrások: támogatás a családtól ha lehet, munka, diákhitel.
2023. júl. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában az állami egyetemeken nincs tandíj, de orvosira (is) kemény felvételi van, meg nyilvánvalóan felsőfokon kell tudni németül és a megélhetési költségekkel számolni kell így is. Korlátozás is van, hogy a helyek X%-a (azt hiszem 70 vagy 75) osztrákoknak van fenntartva és csak a többi külföldieknek.
2023. júl. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, ajánlom figyelmedbe a magyar nyelv szerfelett csodálatos közlésmódjait, jelen esetben például az iróniát. ❤️

Külföldi nyelvecskékből angolul felsőfokon, franciául pedig anyanyelvi szinten beszélek, azonban számomra a francia kultúra túlzó mód rideg.

Azért tettem fel a kérdést , hátha akad errefele valakinek személyes tapasztalta.

Ami pedig az orvosit illeti , alapvető hierarchia harcok folynak pszichológus - pszichiáter között , és megelégeltem, hogy bármennyire is szeretnék egy - egy adott páciensen segíteni , kompetencia határba ütközök, hiszen jómagam is érzem , hogy a tudásom még nem teljes, de egy klinikusi képzés sem üthetné meg nyilvánvalóan a kívánt szintet..

2023. júl. 7. 17:07
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

jól van, látom hogy a lenézés és a bunkózás már megy, szerintem kitűnő főorvos lesz belőled egy napon!

tényleg bocsi hogy ilyen buta kérdéseket kell feltennünk, amikor te olyan intelligensen megfogalmaztad, hogy külföldre akarsz menni külföldiül tanulni :(

ez így amúgy nehéz ügy lesz, a francia állami egyetemek ugyan ingyenesek, de az angol nyelvű képzések európa szerte fizetősek. nézd meg dániát esetleg, bár ha oda kivásárolnak téged anyuciék, nem tudom hogy egy magyar egyetem mért okozna nekik gondot.

2023. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
Habitusod alapján Marokkói majomf@&&#szokon edződhettél Kedves Szuperinteoligens kérdező!
2023. júl. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%
Kapható pszichológiai segítség? Tegnap láttam anyámékat sz&xelni. Mit csináljak?
2023. júl. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Komolyan ilyen jellegű kérdést, pont itt teszel fel? Lol!
2023. júl. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!