Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ki milyen ösztöndíjas lehetősé...

Ki milyen ösztöndíjas lehetőséget tud külföldön való tanulásra ?

Figyelt kérdés

BÁrmilyen szak érdekel!:)

A lényeg, hogy ne kelljen milliókat fizetnem a tandíjra..:(



2023. júl. 11. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Van osztondijas lehetoseg is, azaz kedvezmeny a tandijbol.

2023. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

én tudok egy tök jó ösztöndíjat, bangladeshi földrajz-szakosoknak, érdekel? ilyen töketlen kérdést XD

és állítólag az egyetemes emberek értelmesebbek és jobbak a többinél...

2023. júl. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Németországban nincs tandíj, A kollégiumokról, ösztöndíjakról a megélhetéshez nem tudok semmit. Gondolom, egyetemenként meg lehet nézni
2023. júl. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Ausztriában sincs.
2023. júl. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Stipendium peregrium: Nagyon tehetséges magyar diákokat támogat, akik külföldre mennek tanulni és aztán itthon kamatoztatják azt (gyakorlatilag mindent kifizet)

Már a határidő lejárt, jövőre próbálkozhatsz.

De vedd figyelembe, hogy nagyon magasak a követelmények. Írhatsz ha érdekel.


A többit viszont az adott kinti egyetemen kell megnézni. Vannak egyetemi meg céges ösztöndíjak is. Meg vannak szociális állami juttatások pár helyen, én holland egyetemekről tudok mesélni. Általában sokat le kell tenni az asztalra.


Sok ingyenes képzés van, de általában nem is a tandíj a gond (EU-n belül legalábbis), hanem a lakhatás a vízválasztó.


Ha bármilyen szak érdekel felejtsd el az egyetemet, baromira nem neked való. Akkor menj egyetemre, ha van valami, ami nagyon érdekel.

2023. júl. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért érdekel bármilyen szak, mert minél gyorsabban szeretnék elhúzni ebből a nyOmOruLt DemOkraTiKuS országból..:)

A külföldi ösztöndíj peldaul egy kecsegtető lehetőség!!

A stipirol hallottam, de én veletlenul sem szeretnem itt kamatoztatni a tudásom , úgysem becsüli itt senki a munkát :D Alapvetően jól hangzik , de így is elég , hogy az állami felevek miatt jó par evig itt kell meg dolgoznom …:(

Hiperinflációk , nyomorúság a üldözött közemberek stb stb

Őszintén , ki szeretne ide szülni ?

Egyébként köszönöm mindenkinek a válaszokat!:)

2023. júl. 17. 02:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!