Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ügyfélkapun kaptam egy váratla...

Ügyfélkapun kaptam egy váratlan levelet, ami elég zavaró, hogy járhatok el ezügyben?

Figyelt kérdés

Szóval a M.Allami osztondíj főosztálya címzett nekem egy levelet ügyfélkapun, ami azt közölte, hogy " ...az ügyfél köteles a képzes megszűnésétől, azaz 2020tól... 2023....ig hazai munkaviszonyt fentartani, mivel 3938689 kódu kepzese oklevél nélkül szűnt meg.


1 évig voltam DE ápolói nappali szakos, lassan 3 éve hagytam ott, és jelenleg a DE szocped szakon tanulok.


Lentebb irtak, hogy 500.k ft a 2 félév ára


Kérdésem a következő: aki volt már ilyenben, hogyan oldotta meg, kihez fordulhatok segítségért?



#egyetem #Debreceni Egyetem #munkavállalásikötelezettség
2023. aug. 17. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy határozat. A kiadójához kell fordulni. Ha nem szereztél diplomát és 1 éven belül nem is kezdtél új képzést, akkor írják elő a 2 éven belüli munkavállalás megkezdését. Jelen esetben a munkavállalás felfüggesztését kell kérni a tanulmányok folytatásának idejére.
2023. aug. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1 es köszönöm világos!

És ha megszereztem a szakon a diplomám, utána evvel kapcsolatban mire kell számítanom?


A fizetésemből az állam lefogja részletekbe, vagy ingyen dolgozok ameddig nem fizetem vissza a 250ezer ftot, (500 ezer ft 50%a) vagy ezután mi vár rám?

2023. aug. 17. 16:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha engedélyezik a halasztást, akkor a végzés után indul a két félév ledolgozása. Ha nem engedélyezik, akkor fizetni kell,annyit havonta, mint amit megállapítanak.
2023. aug. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!