Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi kell ahhoz, hogy a Cambridg...

Mi kell ahhoz, hogy a Cambridge egyetemen tanulhassak?

Figyelt kérdés

#egyetem #tanulás #Cambridge University #Cambridge Egyetem
2023. aug. 21. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Az, hogy felvételizz oda, aminek a pontos menetét megtalálod az egyetem weboldalán, majd a felvételi eredményeid alapján fel is vegyenek.

Nem akarok cinikusnak tűnni, de ha ennyinek nem tudsz utánanézni, nem biztos, hogy ebben kéne gondolkozni.

2023. aug. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel Brexit, student visa kell. Ez: [link]
2023. aug. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A University of Cambridge egyike a világ legelitebb egyetemeinek, ezért irdatlanul nehéz bekerülni. A legtehetségesebb jelentkezők között válogatnak. Szerintem ahhoz, hogy egyáltalán behívjanak a szóbeli felvételi vizsgára, legalább 4 emelt szintű érettségi kell 90% körüli vagy afölötti eredménnyel. Természetesen az érettségi bizonyíványodat hitelesen angolra fordíttatva kell a pályázathoz csatolnod. S ha behívnak szóbelizni, akkor a repülőút és a szállás költségét neked kell fedezned, s ez a pénz elveszik, ha nem vesznek fel.


Nekem egy odakint élő ismerősömnek 4 darab "A" minősítésű brit emelt érettségije (ún. A-level vizsgája) volt, ami Angliában nagyon keveseknek jön össze, s ez alapján behívták Cambridge-be szóbelizni. Feltettek neki néhány nehéz kérdést, amelyekre gondolkodási idő nélkül, kapásból válaszolnia kellett. S mivel a válaszai nem tetszettek a bizottságnak, nem vették fel. Arról sajnos nem tudok statisztikai adatot, hogy a szóbelire behívottak hány százalékát veszik végül fel.

2023. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Paczalos István ***** válasza:
24%
Vagy extrém jó átlag, vagy egy erősen jó átlag fél évente több tízezer (ha nem százezer) fonttal támogatod az egyetemi alapítványt, akkor esetleg felvételt nyerhetsz a sznobképzőbe..
2023. aug. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4: Az általad "sznobképzőnek" titulált University of Cambridge-nek eddig összesen 121 olyan hallgatója, oktatója és kutatója volt, aki Nobel-díjat kapott:


[link]


(Ehhez képest a Magyarországon született Nobel-díjasok száma összesen 10, s közülük is ketten soha nem jártak magyarországi egyetemre.) Egyszóval a University of Cambridge teljesen méltán világhírű: ultramagas színvonalat nyújt, hatalmas koponyák oktatnak ott kivételesen ígéretes, válogatott tehetségeket. Ami szuperjó, az szuperjó, s szerintem az a korrekt dolog, ha ezt elismerjük, ahelyett, hogy pejoratív jelzőkkel fintorognánk rajta.

2023. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
21%
Kelet felé kell nézegetni, jó kirgiz egyetemek vannak.
2023. aug. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Cambridge tipikusan az a hely, ahova szerintem érdemesebb mesterre menni. Sokkal egyszerűbb (de nem feltétlen könnyebb) az alapszak során felmutatni valamit, mint a középiskolásként. Ott már tudsz kutatni, különleges gyakorlati helyekre menni és társai. Illetve azzal a plusz három évvel magad mögött már nem lesz annyira mélyvíz.


De erről nem itt kellene tájékozódnod, hanem az egyetem weboldalán vagy legalább egy angol fórumokon (pl reddit), ahol tényleg sok ember van, aki oda járt.

2023. aug. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!