Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen követelmények teljesíté...

Milyen követelmények teljesítésével lehet egy magyar diáknak bejutni a Cambridge egyetemre?

Figyelt kérdés

Így, hogy Anglia kilépett az EU-ból, egy magyar diák is felveheti az egyetemi tandíj teljes költségét fedező diákhitelt?


Humán szakon tanulok, jogot szeretnék a Cambridge-n tanulni. A tanulmányi átlagom 4,9, felsőfokú nyelvvizsgával is rendelkezem.

Emelt magyar érettségit teszek majd az év végén, angolt és informatikát választottam plusz érettségi tantárgynak.

Mi szükséges még a bejutáshoz?



2021. júl. 12. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Már nem veheted fel a diákhitelt a tandíjhoz és megélhetéshez.


Magyarországról angliai egyetemre (kiváltképp a Cambridge-re) csak 2 féleképp hallottam. Az egyik az, hogy a kitűnő érettségi és 90%-os emeltek mellett nemzetközi diákolimpiákon ért el helyezést valaki de ez csak az ország legjobb középiskoláiból lehetséges (pl Fazekas, Radnóti, Apáczai stb). A másik út pedig az International Bacchalaurate (IB) vagyis nemzetközi érettségi letétele. Ez csak 11 gimnáziumban lehetséges az egész országban és persze mind kéttannyelvű mert angolul vannak a vizsgák.



Csak érettségivel csak ilyen nevesincs egyetemekre van esélyed bejutni, a Cambridge meg a többi elit kiröhög. Állambácsi sem szeretné, hogy olyan sokan külföldre menjenek ezért -mint látod- benehezítettek neked.


Az egyetlen járható út az lenne ha kiköltöznél Angliába és ott megcsinálnád az A levelt, onnan már nem túl vészes az út.

2021. júl. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Emelt magyar helyett emelt töri+emelt angol kombó jobb lenne, 1 emelt szerintem kicsit kevés, a magyar meg annyira nem passzol a külföldi továbbtanuláshoz, illetve magyarból az egyik legnehezebb elérni a 90+%-ot.
2021. júl. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, először a PS-t és a tanári ajánlást nézik, és csak jóval utána adnak feltételeket az érettségi, nyelvvizsga és más eredményekre vonatkozóan. Nincs esetleg valakinek tapasztala külföldi tanulmányok terén?
2021. júl. 13. 12:21
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

#3

Mivel én magam még nem vettem részt ilyen felvételi eljárásokban így nem tudom, hogy mit néznek először de azt tudom, hogy a jelentkezésből már látja, hogy milyen tantárgyakból fogsz esetleg érettségizni és visszautasíthat emiatt.

2021. júl. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Youtube-n keress rá Visz Patti csatornájára, sok ilyen témájú videója van, ő Angliában tanult.
2021. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

A jelentkezésnek fontos része a PS, erre kéne ráfeküdnöd. Ebben kifejtheted, hogy ki vagy te, és miért szeretnél ezen az egyetemen, és legfőképp ezen a szakon tanulni. Emeld ki, milyen plusz dolgokat csináltál eddig, hogy közelebb hozd magadhoz a választott tantárgyat. Például humánnál/jognál jó lehet, hogyha indítottál vagy részt vettél debate societyn/MUN-on, nemzetközi esszéíró- vagy public speaking versenyeken indultál (lehetőleg helyezést is értél el), magas rangod van a suli dökében (ugye az érdekképviseletnek számít), van kiadott versesköteted, ilyesmik. Ha jól veszem ki a szavaidból, idén fogsz érettségizni, így ezekre már nincs sok lehetőséged. Persze beadhatod a jelentkezésed, de nem valószínű, hogy felvesznek.


Még ha fel is vennének, le kéne raknod az asztalra kb 27 000 fontot, hogy elkezdhesd az első évet (és akkor még a megélhetési költségekről nem is beszéltünk)

Ha mindenképpen a szigetek felé orientálódsz, én Írországot ajánlom, mert évi 3000 euró a tandíj, és átlátható pontrendszerük van.


Egyébként gondolom tudsz angolul, akkor szerintem nézz nemzetközi oldalakat, sok foglalkozik Oxbridge bejutás témával. Vagy tegyél fel kérdést Quorán, még ott is nagyobb eséllyel kapsz érdemleges választ. Tapasztalataim szerint az itt hozzászolók 20-30 %-a tudja, hogy miről beszél.

2021. júl. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos a brexit miatt az anyagiak nehezebbnek tűnnek, érdeklődöm még, van e rá megoldás. Mindenesetre megpróbálok 110 százalékot beleadni, aztán majd lesz, ami lesz. :)
2021. júl. 13. 20:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
És, szinte mellesleg, kell egy fájin nyelvvizsga is, az intézmény által meghatározottak közül, melyek ugye vélhetőleg az IELTS, CAE, CPE körből adódnak.
2021. júl. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Az egyetem oldalán minden sorról-sorra taglalva van, még az is, hogy konkrét magyar diákoknak mi kell. A weboldalon vannak finanszírozási lehetőségek is taglalva, mindenféle ösztödíjakkal kapcsolatban.

Bár feltételezem a weboldalukat már kielemezted, ha egy ilyen szintű egyetemre tervezel menni, gondolom eszedbe jutott.


De ha azért kérdezted meg, mert hátha van valami kiskapu, akkor nincsen. Vagyis lenne, de nagyon kicsi az esélye, hogy meg is tudod oldani.

A diákhitelt csak akkor tudod felvenni, illetve akkor kell a home és nem pedig az international díjat fizetned, ha már 3 éve kint élsz legalább Angliában. A kiskapu az lenne, ha te nem, de az egyik szülőd kint élt és van is letelepedési engedélye, és te mint 21 év alatti gyermeke, szintén megkapnád a letelepedésit, ergo kipipálnád a hitel követelményét.


Ezeken felül csak a ritka és nagyon nehezen megkapható ösztöndíjak vannak, de szinte biztos, hogy neked is bele kell tenned sok-sok millió forintot.


Minden más, a kollégiumokkal (talán ~50 ezer forint hetente), valamint az érettségi jegyek, emelt szintekkel kapcsolatban minden más fent van a weboldalon.


Egyébként nyugodtan nyomj a nagy kék "apply now" gombra, és kezdd el kitöltögetni, ott látni fogod, hogy pontosan mik kellenek a megfelelő érettségi jegyeken kívül, gondolok itt referenciára, önkénteskedésre stb.

Egyébként sokkal jobban ajánlanám azt, hogy menj magyar egyetemre, hisz ingyen van, majd egy 1 éves mesterképzésre mész ki. (Vagy akár távoktatás, egyre több neves angol egyetemnél divatba jött/jön)

A munkáltatók onnantól úgyis csak a mestert nézik a CV-dben leginkább, cserébe rengeteget megspóroltál.

2021. júl. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt megtaláltam, hogy az ott élő diákoknak a kormány ad diákhitelt. De mi a helyzet a nemzetközi hallgatókkal? Nekünk nem járna semmiféle támogatás vagy kedvezmény? :(
2021. júl. 15. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!