Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Így állatorvosira van esélyem?

Így állatorvosira van esélyem?

Figyelt kérdés

(Ezt a dolgot már feltettem,de nem érkezett rá válasz,ezért mégegyszer felteszem)(Leginkább romániaiak,erdélyiek válasza lenne alkalmas,de ha más is tud válaszolni,az szuper,nagyon jó lenne)



Szóval,állatorvos szeretnék lenni,és a segítségeteket szeretném kérni.


Szóval...,kémiából jelenleg 7-es,8-asra állok,és ugye az állatorvosihoz kell az emelt kémia(meg a biológia)...szerintetek így sikerülhet?Ja!Azt hozzátenném,hogy Magyarorországon szeretnék továbbtanulni. Ha így nem sikerülhet,tudna valaki ajánlani könyveket,vagy valami módszert amivel az alapoktól tanulhatom a kémiát?Mármint inkább a 8.-os és 9.-es kémiában kéne javulnom.Kérlek,segítsetek!


A napokban eléggé elbizonytalanodtam,és más személy is elbizonytalanított.


Kérlek!Tudom,hogy még nem késő elkezdenem a tanulást!



2023. szept. 12. 08:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy olyan volt osztálytársam jutott be harmadjára orvosira, aki kémia emelt érettségin megbukott.


Ha ezt akarod csinálni, ne add fel, de ne legyél elkeseredve, ha csak többedjére sikerül.

2023. szept. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hipergyors választ!
2023. szept. 12. 09:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Arra még figyelj, hogy a felvételi 24ben változik valamelyest tudtommal, úgyhogy annak nézz utána. Oktatas.hu, eduline vagy valahol.
2023. szept. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Most én erre úgy válaszolok, hogy magyar rendszerben tanultam és ÁOK-ra készültem (ahova a követelmények szintén emelt biosz, kémia)


Kezdjük ott, hogy a Magyarországon elitgimibe járóak közül sem jön össze mindenkinek elsőre a felkészülés. Barátnőm pl megbukott kémián vagy háromszor majd írt egy 80% felettit.


Ajánlom neked, hogy még most, így hogy direktben nem készültél rá, nézz meg pár régebbi emelt érettségi feladatsort az oktatási hivatal honlapján [link] (Itt először az emelt szintet választod ki, majd a tantárgyat)

Ez alapján láthatod, hogy nagyjából mi az elvárás, mit kell átnézned még.

Az érettségi követelmények egyébként külön fent is vannak, ott meg vannak említve a fogalmak/témák, hogy mit kellene tudnod.


Ha ettől sem riadtál még vissza, akkor ezek a könyvek, amiket ajánlok készüléshez:

Biosz: Mozaikos biológia könyvek (Gál Béla verzió): 10., 11., 12., Panemsuli, Nagy Etele, Maxim kiadó tételes könyve, honlapok közül a bioszférát ajánlom, de a PTE ETK-nak is szokott lenni egy online, ingyenes felkészítő sorozata

Kémia: Villányi Attila könyvei, feladatgyűjteményei nagyon jók, Varga Szabolcs kémia érettségi kidolgozott követelményes könyve, Mozaik 11.-12., maxim kiadó kidolgozott tételes könyve


Ezek közül azt természetesen nem ajánlom, hogy vedd meg mindet, bőven elég max 2 felé szerintem, így biztosan lesznek átfedések, meg így ami esetleg hiányzik az egyikből, az benne van a másikban.

2023. szept. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy,ha valaki ezzel az információval előrébb van,van még kábé 2 évem az érettségiig
2023. szept. 12. 13:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyi idő alatt akár suli mellett is fel tudsz készülni az emeltekre megfelelő szorgalommal, sok sikert
2023. szept. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. szept. 13. 00:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártana pluszban eljárni valahova, én pl. a Magister universitas előkészítőire jártam. Nagyon jó tanárnőt kaptunk! Vagy megkérheted a tanárodat, hogy pluszban adjon neked feladatokat, esetleg ha van fakt, arra elmenni. Így nekem olyan 45-48%-os lett, de lehetett volna sokkal jobb is, olyan 70% körül, ha nem szúrom el a stressz miatt. Nem is ez a lényeg, hanem hogy felvettek kémiára, és aztán otthagytam, mert szorongtam a labortól, a vegyszerektől, és a matekot sem értettem, azt sem tudtam, hogy készüljek fel a vizsgára, ráadásul meg covid is volt.
2023. szept. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egek!Az úgy borzasztó lehetett!
2023. szept. 18. 20:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Igazából nem, megkönnyebbültem
2023. szept. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!