Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmuson gondolkozok, de...

Erasmuson gondolkozok, de sajnos nincsen angol nyelvvizsgám, alap szinten tudok angolul. Németből van emelt érettségi által egy alap B1-es nyelvvizsgám, amiről papírt tudok felmutatni. Esetleg azzal tudok valamit kezdeni?

Figyelt kérdés
2023. szept. 21. 18:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha az számít valamit, 3. féléven vagyok tanító szakon és a Balkán vagy Olaszország lenne a cél.
2023. szept. 21. 18:01
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Angol nyelvvizsga/nyelvtudás nem szükséges, de a célországot jól kell megválasztani, mert a legtöbb helyen nem tudnak sem angolul, sem németül, csak a saját nyelvüket használják, azzal kell boldogulni
2023. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha Olaszországba akarsz menni tudsz esetleg olaszul? Vagy angol nyelven szeretnél tanulni? Én Olaszországban voltam, nekem sem volt angol nyelvvizsgám, de felsőfokon tudtam és olaszul voltak az óráim.


Tapasztalataim alapján alapfok nem elég. Gondolj bele, hogy az adott nyelven kell tanulnod és vizsgáznod. Némettel Olaszországban nem sokat tudsz kezdeni. Nem elég csak kijutni.

2023. szept. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz olaszul, és angolul se nagyon, nem ajánlom Olaszországot, mert ők nem nagyon beszélnek ezen kívül mást, az oktatás nyelve is kb ez a kettő.

Keress német nyelvterületet Erasumshoz. Habár nem értem, az emelt érettségi B2-es nyelvvizsgát ad, ami nem alap, hanem középfok.

2023. szept. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hármas vagyok: vagyis olaszul tudtam felsőfokon, ezt kicsit félreérthetően írtam.
2023. szept. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 csak akkor ad B2-t, ha eléri az illető a 60%-ot.
2023. szept. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de én feltetelztem a kérdes alapján hogy B2-ről van szo
2023. szept. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a nyelvtudás semmire nem elég
2023. szept. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
B2-t elvárnak a pályázáskor amit csatolnod is kell. Egyébként ha legalább nincs B2 angolod, szenvedős lesz a szemeszter, nem próbálnám meg nyelvtudás nélkül
dec. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!