Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erdélyi magyarként jobb...

Erdélyi magyarként jobb választás itthon románul tovább tanulni az egyetemen , vagy Magyarországon?

Figyelt kérdés
16L
2023. okt. 19. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Romanban jobb. ;-)
2023. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ mit akarsz tanulni. De legtöbben a helyi egyetemet választják, és vendégdiáknak, vagy végzés után jönnek át.

Érdekes, mert a felvidékiek közül többen jönnek át, már egyetemre is : szerintem a kisebb távolság miatt.

2023. okt. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Totál mindegy
2023. okt. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ember ha külföldi nyelven vegez el egy képzést itthon annak hatalmas előnyei vannak állás kereséskor. Mivel ha az ember mernökkent mondjuk német nyelvű képzést elvegez, akkor egy német autó vagy gépgyartó multi tisztában van vele, hogy a műszaki nyelvet magas szinten tudja. Angol dettó hasznos. De mondjuk román nem tudom, hogy mire jó. Ha hosszú távon ott szeretnél maradni és netán román teruleten is dolgozni akkor jó lehet. Ha nem akkor sztem felesleges evvel bajlodni. Gazdaságilag erős országok nyelvet erdemes tanulni, szakmai szinten. Kelet európai nyelveket sztem kevésbé
2023. okt. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért tanulnál románul itthon? A legjobb választás ITTHON és MAGYARUL!Ha viszont már elindulsz, ne Magyarországra menj, hanem nyugatabbra, jó egyetemekre! Magyarországon folyamatosan verik szét a felsőoktatást, az se biztos, ha találsz egy jó egyetemet, jó szakot, a végére még ugyanúgy fog kinézni mint az elején - lásd: SZFE és társai. Azt hiszed, tudod, hova iratkoztál be, aztán jön a politika és szétveri. Ha mész, Nyugatra menj! Ha maradsz, akkor viszont magyarul tanulj!
márc. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!