Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szak éri meg leginkább...

Med17kas kérdése:

Melyik szak éri meg leginkább elvégezni politológia, nemzetközi tanulmányok vagy pszichológia?

Figyelt kérdés

2020. dec. 31. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Egyik sem, es akar mindegyik. Nem tul eletkepes szakok, ha te magad nem vagy az. De nagyon. En nemzetkozi tanulmanyokat mondanek, erasmussal, 2 idegen nyelvvel felsofokon. De ugyanezekkel ha pszichologiata mesz is lehetsz jo, kaphatsz jo munkat, nem mint pszichologus, maganban, hanem pl egy multinal. Ezek nelkul csak egy tucat diak leszel tucat diplomával, 160-ert fenymasolni. Nem ugy mint pl mernoki vagy IT teruleten.
2020. dec. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Az attól függ, mik a céljaid. Nekem ezek közül egyértelműen a pszichológia, egyik másikkal sem lépnék előre a hivatásomban.
2020. dec. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Politológia? Abból meg lehet élni?
2020. dec. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
A pszichológia a legpraktikusabb, de az nem úgy fog működni, hogy egy alapszak után jóság van. Ezek a szakok jellemzően olyanok, hogy nem elég az alapszakos papír, sokszor a sima diploma sem.
2021. jan. 1. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

#4

Igen, az a kérdés, hogy a tudást akarod-e használni vagy a papírt.


A pszichológia az élet minden területén hasznosul, de nem biztos, hogy a munkaerőpiacon a leginkább.

2021. jan. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%
A pszichológusok magánban elkérnek egy órára vagy 15 ezer forintot. Az jó kereset,nem?
2021. jan. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusként ahhoz, hogy magánpraxist indíthass, sok-sok évet, energiát és pénzt kell befektetned, viszont előbb-utóbb ez meg is térül. Viszont mesterképzéssel simán elmehetsz multikhoz is dolgozni, mint már egy előző válaszoló említette és ott is lehet vele elég jól keresni, viszonylag kevesebb idő és pénzbefektetéssel az oktatásodba.
2021. jan. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
96%

Annyira imádom, mikor egyetemet soha nem látott emberek kezdik osztani az észt, hogy mivel lehetetlen elhelyezkedni a munka világában...

Én egyet biztosra tudok mondani, hogy a pszichológiát akkor válaszd, ha valóban van elkötelezettséged. Mikor valaki azt mondja, hogy tele van velük a piac, az azért vicces, mert annyira tág az a terület, ahol pszichológiával el tudsz helyezkedni, hogy a páciensek sokszor azzal küzdenek, hogy nem találnak a problémájuknak megfelelő szakembert :) Ez olyan mint az orvosi... Tele van velük sok egyetem, de sosincs elég.

Viszont pénzben, energiában és időben is rengeteget követel, tehát ha csak nem HR-es szeretnél lenni a diplomával - ami szintén nagyon jól fizet -, akkor nem ezt ajánlom.

A másik kettőről nem tudok semmit mondani, csak olyan véleményeket, amit n is másoktól hallottam, azokra meg nem szeretnék alapozni.

2021. jan. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

6: igen, de az nem egy alapszakkal történik, hanem alap (3 év) mester(2 év), klinikai ráépülő (4 év) és valamilyen terápiás továbbképzés (2 év). Szóval ja, a képzéseid felét zsebből kell állnod, lehúzni minimum 10 évet tanulással és kb ennyi tapasztalat után lehet 8-10 ezres óradíjra belőni magad, csak ugye rendelőbérlés, felkészülés az ülésekre, szupervízió, aztán kiderült, hogy egy héten kb 5 ülésed lehet és nagyjából 10 kliensed egyszerre, ha nem akarsz rámenni lelkileg és inkompetens lenni, meg az esetekkel töltött plusz idő inkább 3-4 órát jelent minimum, nem azt az 50 percet, amíg ott a kliens.


Szóval kívülről ez fun and games, de kurvára nem úgy működik ahogy egyesek gondolják

2021. jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
5%
8-as, te aztán honnan tudod, hogy nem láttunk egyetemet? Képzeld, én pl jogi egyetemet végeztem. Igaz, én csak kérdést tettem fel.
2021. jan. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!