Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Budapesten az ELTE-n, vagy...

Budapesten az ELTE-n, vagy Egerben az eszterházyn érdemesebb egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Pár barátnőmmel gondolkozunk ezen a kérdésen és a legtöbben az emberi erőforrások szakot jelölnénk meg februárban.

Az elte nyilván nevesebb és híresebb, de tényleg akkora lenne a különbség 2 egyetem között? Budapest valahogy sohasem vonzott és Eger közelebb is lenne.



2023. okt. 25. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Egerbe jártam. Jó szívvel mondom, hogy legyen eszed, és ne oda jelenzkezz.
2023. okt. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Az egyetemről kikerülve, fontos lesz melyik egyetemen végezted el az adott szakot (hiszen munkatapasztalat hiányban, ez az egyetlen olyan tényező az önéletrajzodban ami alapján először véleményt tudnak alkotni rólad), ezáltal egy ELTE jobb döntés lenne, arról nem is beszélve, hogy mennyivel több a lehetőség Budapesten, mint Egerben.


Persze ha Egerben és környékén szeretnél maradni, akkor megfelelő lehet egy Eszterházy-s diploma is, de kitudja merre visz még a jövő.

2023. okt. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
39%

Konkrétan az Eszterházyt nem ismerem, de nagyon sűrűn olvasok panaszokat arról, hogy sokan úgy érzik, hogy a vidéki "noname" egyetemek és főiskolák szinte semmit se érnek az önéletrajzukban, amikor munkát keresnek. Én akkor tanulnék kevésbé neves egyetemen a helyedben, ha már lenne egy konkrét munkahelyem, ahova csak kell egy végzettség az előléptetéshez vagy magasabb fizetéshez és kvázi formalitás.


De ha mindenképp Eger környékén akarsz élni a tanulmányaid közben és után is, akkor nem feltétlen rossz választás számodra. Ha pl Budapesten hátrány is lenne, helyben azért csak nem az az egri diploma.

2023. okt. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!