Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Pszichológiát akarok külföldön...

Pszichológiát akarok külföldön tanulni. Legoptimálisabb Észak-Európa lenne, de más opció is szóba jöhet. Hova menjek, és melyik Egyetemre? A továbbiakban gyermek pszichológus akarok lenni.

Figyelt kérdés

2023. okt. 26. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért pont külföldön? Van valami konkrét területe a pszichológiának, amit más országban olyan szinten tanítanak, amiért megéri kimenni?
2023. okt. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Ezt a képzést csak akkor érdemes külföldön elvégezned, ha ott is szeretnél dolgozni vele, az adott ország nyelvén, mert ez egy nagyon kommunikáció alapú szakma. Ha hazajössz, akkor itt nem fogsz tudni angolul praktizálni.


Ha esetleg mégsem mennél külföldre, akkor én úgy tudom, hogy Pécsen erős a klinikai gyermekpszichológia képzés.

2023. okt. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Külföld főként azért jött szóba, mert szeretnék elmenni az országból illetve világot járni, tehát egybekötném a kellemest a hasznossal.
2023. okt. 26. 12:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kb. bármelyik nyugati vagy északi ország. (francia, belga, német, holland, svéd, dán, norvég, finn) Ezek közül egyikben sem fogsz csalódni.
2023. okt. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
észak-európa elég nagy hely, kezdjük el szűkíteni a kört, milyen nyelven beszélsz annyira, hogy el tudod végezni az egyetemet?
2023. okt. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Angolul
2023. okt. 26. 17:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is külföldön akartam elkezdeni a pszichológia szakot, felvételiztem is két holland egyetemre, de végül úgy döntöttem, itthon kezdem el mégis a BA-t, és nem bántam meg. Én azt érzem, hogy mire ebből karrier lesz, az csomó-csomó idő, minimum öt év, de nyilván több is, ezt gondolom te is tudod. Nekem azért végesek voltak az anyagi kereteim, ha kimegyek, valószínűleg a szüleim számomra félretett tartalékának jelentős részét feléltem volna, és akkor ott tartanék, hogy lenne egy BA diplomám, ami nagyjából bárhol végzel, ugyanannyit ér, Magyarországon is meg lehet szerezni. Nem azt mondom, hogy nem éri meg kimenni millió meg ezer ok miatt, de ha te is hasonló helyzetben vagy, mint én voltam, akkor szerintem jól gondold meg! Később is igenis ki fogsz tudni menni, akár MA-ra, akár doktori képzésre, stb, stb.

Én amúgy biztos, hogy az alapján választanák most célországot, ha tanulás miatt mennék ki, hogy hol ingyenes az oktatás EU állampolgároknak.

2023. okt. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is külföldön akartam pszichológiát tanulni, de nem vettek fel, aztán már úgy döntöttem, hogy mégis inkább Magyarország.

Még nem kezdtem el a képzést, csak jövőre, de pont abba nem gondoltam bele eleinte én sem, hogy azért ebben a szakmában és ezen a szakon nagyon fontos a kommunikáció. Lehet beszélni egy nyelvet nagyon jól, annyira, hogy el tudd végezni az egyetemet (még ha nehezebb is), és nem te lennél az első a világtörténelemben, aki külföldön tanul pszichológiát idegen nyelven, meg én nem akarnék senkit se lebeszélni, de pl. nekem jelenleg az a tervem, hogy az alapképzést elvégzem itthon, ha lesz lehetőségem és kedvem, akkor esetleg fél évre kimegyek valahova Erasmussal, aztán mesterszakon visszatérek erre és lehet, hogy azt kint végezném el, hiszen addigra az alapokat már megtanultam, a nyelvtudásomat is tudom tökéletesíteni, meg alapszakon is sok mindent angolul kell olvasni, illetve a mester csak egy éves sok helyen (pl Hollandia), anyagilag is egyszerűbb így.

2023. nov. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!