Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tudnátok nekem segíteni/Tanács...

Tudnátok nekem segíteni/Tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


10. osztályos vagyok, 5 éves képzésen, így még van 3 évem, de érdekelne pár dolog a továbbtanulással kapcsolatban.

Tudom, sok minden változhat, de szeretném hogy kicsit körvonalazottabban legyenek meg bennem a dolgok.


Humán tagozaton vagyok gimnáziumban,nagyon szeretem.

Pszichológus szeretnék lenni(szakterület választásra úgy gondolom bőven van idő), úgy érzem ez áll a legközelebb hozzám. Beszélek angolul, olaszul franciául, németül, spanyolul, de szeretném a törököt, a finnt, és a japán/kínait is elsajátítani.


Ezeket azért írtam le, mert kicsit tanácstalan vagyok, hogy hol kéne továbbtanulnom.

Az 1000%,hogy nem szeretnék itthon maradni, de ha itt végzek az egyetemen, kénytelen lennék, ha pedig külföldön tanulnék tovább, könnyebb dolgom lenne.

Viszont ahhoz, hogy itt végezzek egyetemet mérhetetlen mennyiségű pénz kéne, ami nekem nincs, és nem is lesz, hacsak nem nyerem meg a lottót. Nem tudom mit tegyek.


Vagy legyek ennyi nyelvvel tolmács-fordító? Azzal online is lehet dolgozni, és legalább szép helyeket is látnék a világban.


Pluszként leírom, hogy imádom a művészeteket, gitározok, 10+ évig táncoltam, rajzolok, festek, imádom ezeket csinálni.


Filozófus/művészeti ágban gondolkodtam még, de olyan alacsony a fizetés... És nem akarom magam már a legelső munkám előtt hatalmas adósságba verni(gondolok itt a diákhitelre)...


Kérlek, segítsetek, el vagyok veszve...



2022. jan. 8. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Kevesled a magyarországi zsebpénzt?

Szeresd a hazád, szüksége van rád.

2022. jan. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, keveslem. Tudod szegény családban nőttem fel, és pontosan tudom milyen értéke van a pénznek. Nem szeretnék 8tól 4ig gürizni egy irodában a gép előtt görnyedve.

Nem szeretném később a gyermekeim itt nevelni. Szeretném majd nekik biztosítani annak a lehetőségét,hogy olyan munkát válasszanak, amit szeretnének, és ne 10.esen aggódjanak azon, hogy miből fizetnek majd egyetemet.


De köszi a lehetőséget,legyen szép estéd!✌

2022. jan. 8. 23:53
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Már tehetősebb családban vagy?
2022. jan. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem, viszont akkor javitom a fentebb irtakat, hogy ne lehessen mibe belekotni🥰. Szegenyebb csaladban nevelkedek.

Remelem igy tiszta a kep.

2022. jan. 9. 00:05
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
A netto 3-400-as fizetest is keveselned mai aron?
2022. jan. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell sok pénz ahhoz, hogy itt tanulj?


Amúgy a pszichológus képzés attól függ, hogy mire szakosodsz. A klinikai szakirány egy idő után jól fizet, csak az az egy idő úgy 10 év, amiből 5-ben neked kell fizetned az ilyenolyan képzéseket.

A kognitív szakirány attól függően fizet jól, hogy hol helyezkedsz el, infósabb tudással, multinál dolgozva talán az egyik legmagasabb bér a szakmában. Viszont úgymond nem a klasszikus pszichológusi munkakör. Szervezetpszichoval könnyű végezni és viszonylag jól lehet keresni. Fontosak is a nyelvek a legtöbb esetben.


Szerintem ez illik hozzád a legjobban, ha pedig államilag támogatott képzésre mész, ingyenesen szerzed meg a munkavégzéshez szükséges papírjaid. Itt nem kötelező kiegészítő képzést saját zsebből állnod, mint egy terapeutának.


Annyi h klinikusként a magyar képzés lekorlátoz eléggé, mert azért egy terapeuta számára fontos nyelvi-kulturális keretben gondolkodni, ami ha kimész, neked elég necces az ottani környezetben. Még ha kinn tanulsz, is. A másik kettő mobilisabb.

2022. jan. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pszichológiához nem tudok hozzászólni.

De ha jól megírod az érettségit, akkor be tudsz kerülni az állami támogatott szakra pl. Illetve sokféle ösztöndíj lehetőség szokott lenni az egyetemeken. Nem tudom nálatok, hogy van, de még akár a gimnázium is adhat ösztöndíjat. Valószínűleg nem nagy összeget, de minden pénz számít.

Ha anyagilag hátrányos helyzetű vagy, akkor még a koliba is simán bekerülhetsz. Az is rengeteget tud könnyíteni a szüleid pénztárcáján.

Külföldi továbbtanuláson hamar el kell kezdeni gondolkodni. Speciális nyelvvizsga kell a külföldi egyetemekhez, érdemes külön utánanézni, mit fogadnak el. Sokszor már 12. osztály elején kell jelentkezni külföldi egyetemre, emiatt már ezt jó tudni 11.ben szerintem, hogyha oda akarsz menni, nehogy lekésd.

Külföld sem olcsó, sőt, egyik barátnőm Hollandiában tanul, egyetem biztosított neki valami diákszállást, de baromi drága. Unokatesóm Angliában tanul, az egyetem legolcsóbb kolijában van, 5000 font egy tanévre. Plusz a tandíj még. Természetesen külföldön is vannak ösztöndíjak.

A filozófus dolgot én elengedném.

A tolmács-fordítós témában van fantázia, valami jó szakterületet kellene megcélozni.

Mellesleg magyar egyetemeken is van esély arra, hogy külföldön tanulhass egy évet vagy felet. Illetve idegen nyelven is tanulhatsz vagy szakosodhatsz.

Én azt javaslom, hogy először a külföldi egyetemeknek nézz utána, mert azt hamarabb el kell dönteni.

2022. jan. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Még most iratkozz át egy építőipai technikumba! 3 év múlva pályakezdőként is minimum a tripláját keresed majd, mint egy 10 éve praktizáló pszichológus és a gyerekeid taníttatása sem lesz gond!


[link]


[link]

2022. jan. 12. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!